SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pochodzenie marki ważne dla konsumentów

To z jakiego kraju pochodzi marka jest dla konsumentów tak samo ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie jak cena czy jakość - wynika z badania Nielsena.

Article

46 proc. konsumentów na świecie stwierdziło, że pochodzenie marki jest tak samo ważne jak dziewięć innych czynników decydujących o zakupie, w tym takich jak wybór, cena, funkcjonalność czy jakość.

Co więcej, dla 28 proc. badanych pochodzenie marki jest nawet ważniejsze niż pozostałe czynniki brane pod uwagę przy zakupie danego produktu czy usługi.

Najczęściej twierdzą tak respondenci z regionu Azji i Pacyfiku oraz Afryki i Bliskiego Wschodu (odpowiednio 33 proc. i 32 proc.). Za to wręcz przeciwnie, twierdząc, że inne czynniki są istotniejsze od pochodzenia marki, najczęściej odpowiadali konsumenci z Europy, Ameryki Północnej i Ameryki Łacińskiej (odpowiednio 32 proc., 32 proc. i 31 proc.).

Ponadto z badania wynika, że główne powody, dla których konsumenci decydują się na wybór danej marki, są takie samo zarówno w odniesieniu do marek globalnych, jak i lokalnych, a zaliczają się do nich m.in. lepsza cena, pozytywne doświadczenie z marką, bezpieczniejsze składniki oraz promocje.

59 proc. respondentów twierdzi, że kupuje lokalne marki ze względu na wspieranie przez nie lokalnego biznesu.

Z kolei 21 proc. badanych jako jeden z najważniejszych powodów, dla których kupują lokalne produkty, wskazuje na dumę narodową.

Badanie "Nielsen Global Band-Origin Survey" zostało przeprowadzone przez firmę Nielsen w dniach 10 sierpnia - 4 września 2015 r. na grupie ponad 30 tys. internautów z 61 państw w regionie Azji i Pacyfiku, Europie, Ameryce Łacińskiej, regionie Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryce Północnej, reprezentatywnej ze względu na wiek i płeć.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pochodzenie marki ważne dla konsumentów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl