SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Podlaskie: Warto tu żyć, zawsze warto tu wracać

Hasłem "Warto tu żyć, zawsze warto tu wracać" samorząd województwa podlaskiego będzie w sierpniu promował region wśród jego mieszkańców. Specjalnie przygotowana kampania ma ich zachęcić do zwiedzania województwa i pokazać je jako region doskonały do życia.

Podlaskie: Warto tu żyć, zawsze warto tu wracać

Jak zapowiadają samorządowe władze województwa, kampania promocyjna rozpocznie się 7 sierpnia w Augustowie i potrwa do końca miesiąca. W tym czasie dotrze do ponad dwudziestu największych miejscowości w regionie. Impreza kończąca kampanię odbędzie się w stolicy województwa, w Białymstoku.

Akcja promocyjna współfinansowana jest z funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Jej całkowity koszt to prawie 550 tys. zł.

Hasło kampanii "Warto tu żyć, zawsze warto tu wracać" ma zachęcić mieszkańców do odkrywania Podlaskiego, ma pokazać region jako miejsce atrakcyjne turystycznie - powiedział marszałek województwa Jarosław Dworzański.

Województwo podlaskie znane jest z walorów przyrodniczych oraz różnorodności kulturowej. Są tu cztery parki narodowe, tu mieszkają liczne mniejszości narodowe, m.in. Litwini, Białorusini czy Tatarzy. Jednak region częściej i chętniej odwiedzany jest przez turystów spoza województwa, np. z Mazowsza.

W ramach kampanii pojawią się spoty telewizyjne i radiowe; swoich głosów użyczyli w nich ludzie związani z województwem podlaskim: artysta Leon Tarasewicz, malarz i rzeźbiarz Andrzej Strumiłło oraz śpiewak operowy Jacek Szymański.

Wybrane miejscowości w województwie odwiedzi specjalny dyliżans pocztowy, z którego będzie można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami. "Akcja ta ma bezpośrednio angażować mieszkańców naszego regionu" - powiedziała dyrektor departamentu współpracy z zagranicą i promocji Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Magdalena Łyżnicka-Sanczenko.

Oprócz tego, na czas kampanii promocyjnej zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa. Znajdą się tam m.in. informacje dotyczące poszczególnych miejscowości i trasy dyliżansu pocztowego. Za pośrednictwem strony będzie też możliwość wysłania elektronicznej kartki pocztowej.

"Będziemy pokazywać, jak pięknie się różnimy, ale z drugiej strony będzie to wspaniały przykład, że mimo tej różnorodności, różnych religii, różnych kultur potrafimy żyć w pokoju i zgodzie" - powiedział o kampanii Dworzański.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Podlaskie: Warto tu żyć, zawsze warto tu wracać

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl