SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

InPost znów podnosi ceny. Może karać nadawców za niebezpieczne paczki

Firma InPost ogłosiła kolejną podwyżkę cen przesyłek do Paczkomatów i kurierskich, a także usług dodatkowych, dla klientów indywidualnych i biznesowych. Wyższe stawki będą obowiązywały od marca. Operator wprowadził też kary umowne za nadanie niebezpiecznych paczek.

Paczkomat firmy InpostPaczkomat firmy Inpost

Poszczególne stawki za przesyłki do Paczkomatów wzrosną o ok. 15-20 proc. W przypadku klientów indywidualnych stawka za przesłanie paczki pójdzie w górę:
- z 14,69 do 16,99 zł za paczkę w gabarycie A,
- z 15,69 do 18,99 zł za paczkę w gabarycie B,
- 17,39 do 20,99 zł za paczkę w gabarycie C.

Takie same stawki obowiązują przy wysłaniu w aplikacji InPost Mobile, poprzez managera paczek i opcję szybkiego nadania.

Nie zmienią się ceny ubezpieczenia paczki, dostawy w weekend i płatności za pobraniem (w kwocie do 5 tys. zł). Zdrożeje natomiast usługa podjazdu przez klienta.

Kara umowna od InPost za niebezpieczną paczkę

Więcej trzeba będzie też zapłacić za weryfikację paczek oraz te ponadgabarytowe. Ponadto operator wprowadza karę umowną, którą może nakładać za nadanie paczki, która podczas transportu uszkodzi inne przesyłki, spowoduje uszczerbek na zdrowiu pracownika InPostu lub uszkodzenie samochodu firmowego, konieczność ewakuacji osób z jej oddziału albo użycia specjalistycznych środków lub wezwania odpowiednich służb do jej utylizacji lub zbezpieczenia.

Obecnie kara za nadanie pierwszej takiej paczki wynosi 99 zł, a przy kolejnej - 999 zł. Z początkiem maja stawki wzrosną do 110,16 i 1111,59 zł.

Przesyłki InPost kurierem - nowe ceny od marca

Jeśli chodzi o przesyłki kurierskie, do stawki dla klientów indywidualnych wzrosną:
- z 15,79 do 19,99 zł za paczkę w gabarycie A,
- z 17,29 do 20,99 zł za paczkę w gabarycie B,
- 20,99 do 25,99 zł za paczkę w gabarycie C,
- 29,99 do 36,99 zł za paczkę w gabarycie D.

Przy dostawach kurierskich więcej trzeba będzie też zapłacić za podjazd kuriera, weryfikację gabrytów i paczki ponadgabarytowe. Również w tym wariancie pojawiła się kara umowna za niebezpieczną paczkę.


Podwyżki podobnego rzędu obejmą też przesyłki dla klientów biznesowych - kurierskie i do Paczkomatów.

Wyszystkie nowe stawki, dla klientow indywidualnych i biznesowych, będa będą obowiązywały od poczatku marca.

InPost podniósł też ceny dla Allegro

Poprzednio InPost dwa razy podniósł ceny wiosną ub.r. - z początkiem kwietnia i maja. Firma zapowiedziała też podwyżkę stawek w listopadzie w ramach wieloletniej umowy z Allegro. W konsekwencji platforma podniosła cenę rocznej subskrypcji Allegro Smart! z 49 do 59,90 zł i opcji Allegro Smart Student! z 39 do 49,90 zł.

Na koniec ub.r. InPost miał 27 939 Paczkomatów, z czego 19 306 w Polsce. W ub.r. firma dostarczyła w naszym kraju 508,4 mln paczek, o 20 proc. więcej niż w 2021 roku.

Dołącz do dyskusji: InPost znów podnosi ceny. Może karać nadawców za niebezpieczne paczki

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Wysoka inflacja napędza podwyżki wszędzie! A dlaczego?
Rząd się nie chwali, ale wysoka inflacja to jego zasługa.
odpowiedź
User
jak
Jak będzie drożej to będę zamawiał do maszyny Orlenu. Ostatnio nadałem paczkę w maszynie i dostarczyli ją następnego dnia. To się nigdy nie zdarzyło jak nadawałem w paczkomacie.
odpowiedź
User
Helmut Klopp
Jak będzie drożej to będę zamawiał do maszyny Orlenu. Ostatnio nadałem paczkę w maszynie i dostarczyli ją następnego dnia. To się nigdy nie zdarzyło jak nadawałem w paczkomacie.


Zbuczyn

odpowiedź