SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polak we władzach IPRA

Międzynarodowe Stowarzyszenie Public Relations (IPRA) powołało do swojej Rady Międzynarodowej Ryszarda Solskiego

Międzynarodowe Stowarzyszenie Public Relations (IPRA) powołało do swojej Rady Międzynarodowej Ryszarda Solskiego, dyrektora generalnego agencji PR, Sigma International (Poland) Ltd. Wcześniej polscy członkowie IPRA wybrali go na przewodniczącego tej organizacji w Polsce na lata 2004-2005.

IPRA jest największą organizacją zrzeszającą specjalistów public relations. Utworzona w 1955 r., zrzesza przeszło 1.100 członków z 96 krajów świata. Siedziba organizacji znajduje się w Esher pod Londynem. IPRA wydaje czasopismo FrontLine, który jest ważnym źródłem informacji dla tysięcy specjalistów i studentów PR na całym świecie.

IPRA jest najważniejszą płaszczyzną wymiany informacji i doświadczeń specjalistów PR. Dąży do poprawy standardów profesjonalnych i etycznych w środowisku PR, pomaga w rozwoju zawodowym i kształceniu. IPRA współpracuje z organizacjami zawodowymi PR w wielu krajach świata, m.in. podpisała porozumienie o współpracy z polskim Związkiem Firm Public Relations.

Ryszard Solski jest jednym z pionierów polskiej branży PR. Od 10 lat jest dyrektorem generalnym największej w Polsce agencji PR, Sigma International (Poland) Ltd. Współtworzył wizerunek publiczny w Polsce takich firm, jak Cisco Systems, Compaq Computer, Intel, Lufthansa, Marriott, Microsoft, Optimus czy Pratt & Whitney. Sigma stowarzyszona z największą światową agencją PR, Weber Shandwick, ma siedzibę w Warszawie i zatrudnia 47 osób.

Wcześniej, Ryszard Solski był dziennikarzem, m.in. publicystą i szefem biura Polskiej Agencji Prasowej w New Delhi. Pracował także dla amerykańskiej agencji prasowej Telerate Dow Jones, współtworzył dziennik "Nowa Europa", pisywał w "Polityce", jest autorem programów radiowych i filmów dokumentalnych. Zna angielski, francuski, hiszpański, rosyjski i hindi. Jest żonaty, ma studiującą córkę. Jego hobby to dalekie podróże, fotografia i wideofilmowanie.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polak we władzach IPRA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl