SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polimex-Mostostal ma portfel zamówień warty prawie 8 mld zł, z tego 4,2 mld zł na 2010 r.

Wartość portfela zamówień grupy Polimex-Mostostal wynosi obecnie blisko 8 mld zł, z czego 4,25 mld zł jest do realizacji w 2010 roku, poinformował agencję ISB prezes Konrad Jaskóła. W jego ocenie, mimo trudnego I kwartału, spółka powinna zakończyć rok z 4-proc. rentownością i poprawą ubiegłorocznych wyników.

Polimex-Mostostal ma portfel zamówień warty prawie 8 mld zł, z tego 4,2 mld zł na 2010 r.

"Jak na długo trwające trudne warunki zimowe wyniki I kw. będą dobre, choć jeszcze trudno ocenić, czy lepsze niż rok temu. Na pewno jedna bardzo dobrze to wygląda, szczególnie, że portfel zamówień sięga obecnie 8 mld zł, z czego 4,25 mld jest do zrealizowania w tym roku" - powiedział ISB Jaskóła.

Prezes dodał, że do końca III kw. chce zakończyć proces inkorporacji spółek z grupy, a proces rozpocznie się od czerwcowej serii walnych zgromadzeń spółek. W jego ocenie, ten fakt powinien pozytywnie wpłynąć na roczne wyniki Polimeksu.

"Mam nadzieję, że do 1 października zakończymy inkorporację 6-7 spółek, będziemy konsolidować ich wyniki. Jestem więc optymistą co do wyników, a rentowność netto powinna być wyższa niż w ubiegłym roku i zbliży się do 4%" - podsumował Jaskóła.

Spółka budowlana Polimex-Mostostal miała narastająco w I-IV kw. 2009 roku 155,73 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 120,13 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 4852,73 mln zł wobec 4301,14 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polimex-Mostostal ma portfel zamówień warty prawie 8 mld zł, z tego 4,2 mld zł na 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl