SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polimex-Mostostal 'otwarty' na wejście inwestora branżowego

Firma budowlana Polimex-Mostostal jest "otwarta" na wejście inwestora branżowego, zadeklarował prezes spółki Konrad Jaskóła. Podtrzymał plan sprzedaży Sefako i debiutu giełdowego Torpolu.

Polimex-Mostostal 'otwarty' na wejście inwestora branżowego

"Nie planujemy emisji akcji. Natomiast jeśli chodzi o inwestora branżowego, to jesteśmy otwarci" - powiedział Jaskóła, cytowany przez portal WNP.pl.

Jednocześnie zapewnił, że obecna sytuacja spółki jest stabilna. "Są napięcia, ale rozmawiamy z poszczególnymi bankami i wszystko jest pod kontrolą. Nie mamy też problemów z podwykonawcami i dostawcami. Nasze zobowiązania praktycznie równoważą się z należnościami; panujemy nad tym" - powiedział Jaskóła.

Zaznaczył, że Polimex ma już część środków na wykup pod koniec lipca pierwszej transzy obligacji o wartości 100 mln zł i rozmawia z obligatariuszami na temat sposobu rozwiązania tematu pierwszej transzy papierów.

Jaskóła poinformował również, że Polimex podtrzymuje plany sprzedaży udziałów Fabryki Kotłów Sefako oraz debiutu giełdowego Torpolu, wyspecjalizowanego w budownictwie kolejowym.

Pod koniec maja przedstawiciele spółki informowali, że priorytetem jest aktualnie obniżenie zadłużenia i utrzymanie wskaźnika dług netto/EBITDA na poziomie nie wyższym jak 3,5x (wobec ówczesnego poziomu 4,0x). Według nich, może się to stać w III-IV kwartale br.

Polimex Mostostal miał 17,00 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 12,45 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 1029,71 mln zł wobec 879,71 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polimex-Mostostal 'otwarty' na wejście inwestora branżowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl