SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundacja „Polityki” kolejny raz przyznała stypendia młodym naukowcom

Fundacja Tygodnika „Polityka” po raz dziewiętnasty przyznała stypendia dla młodych naukowców. W tym roku otrzymało je pięć osób. Każde stypendium opiewa na 15 tys. zł. Przyznano też dziesięć finałowych nagród, po pięć tys. zł każda.

Article

„Polityka” przyznaje swoje stypendia w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, społeczne, ścisłe, techniczne i nauki o życiu.

W tym roku dostali je: dr Olga Śmiechowicz, asystent w Katedrze Teatru i Dramatu na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (nauki humanistyczne), dr Ewa Zawojska - adiunkt w Katedrze Mikroekonomii na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego (nauki społeczne), dr Andrzej Zieleziński - adiunkt w Instytucie Biologii Molekularnej i Biotechnologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (nauki o życiu), dr Iwona Chlebicka, adiunkt w Instytucie Matematyki Stosowanej i Mechaniki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (nauki ścisłe) i dr inż. Mariusz Ptak - adiunkt w Katedrze Konstrukcji i Badań Maszyn na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej (nauki techniczne).

 

Przyznano też 10 nagród finałowych, otrzymali je: dr hab. inż. Maciej Antczak z Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej, dr hab. n. med. Piotr Donizy z Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, dr Wojciech Filipowiak z Ośrodka Archeologii Średniowiecza Krajów Nadbałtyckich w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN, dr Agnieszka Gajewicz-Skrętna z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, dr hab. Kamil Imbir z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, dr Alicja Jarkowska-Natkaniec z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Mira Marcinów z Zakładu Logiki i Kognitywistyki w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, dr Piotr Słodkowski z Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dr n. hum., lekarz Natalia Szejko z Zakładu Etyki Lekarskiej i Medycyny Paliatywnej oraz Katedry i Kliniki Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr Michał Tomza z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

 „Polityka” przyznaje swoje nagrody za „wysiłki i wkład w rozwój polskiej (i nie tylko polskiej) nauki”. Oprócz tego tygodnik zamieści rozmowę z każdym z pięciu laureatów, co jest traktowane jako dodatkowa, medialna nagroda. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w niedzielę 20 października w siedzibie redakcji tygodnika.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż „Polityki” w sierpniu br. wynosiła 97 189 egz. W ub.r. spółka Polityka, wydająca też dwutygodnik „Forum”, zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 11 proc. do 36,77 mln zł, 415 tys. zł straty operacyjnej i 388,7 tys. zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundacja „Polityki” kolejny raz przyznała stypendia młodym naukowcom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl