SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polkomtel wyróżniony przez PAN

Już po raz trzeci z rzędu Polkomtel S.A. - operator sieci Plus GSM ...

Już po raz trzeci z rzędu Polkomtel S.A. - operator sieci Plus GSM - został uznany za najefektywniejsze przedsiębiorstwo infrastrukturalne w rankingu przygotowanym przez Instytut Nauk Ekonomicznym Polskiej Akademii Nauk przy współudziale Centrum Informacji Społeczno-Gospodarczej Ministerstwa Gospodarki.

Lista najefektywniejszych przedsiębiorstw infrastrukturalnych (najskuteczniej obracających kapitałem akcjonariuszy) została opublikowana równolegle z listą 500 największych firm polskich (Polkomtel SA zajął 14. miejsce) we wtorkowym wydaniu Gazety Giełdy "Parkiet".

Autorzy rankingu, dokonując wyboru najefektywniejszego przedsiębiorstwa infrastrukturalnego przyznawali punkty m.in. za dynamikę przychodów ogółem, wskaźnik rentowności sprzedaży, stopy zwrotu brutto na aktywach i na kapitale własnym, wydajność pracy.

6 maja podczas uroczystej gali w Galerii Porczyńskich w Warszawie wszystkim wyróżnionym przedsiębiorstwom zostały wręczone okolicznościowe dyplomy i statuetki. Jarosław Pachowski, prezes zarządu Polkomtel S.A., przyjmując wyróżnienie z rąk Jacka Piechoty, sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki, Płacy i Polityki Społecznej, stwierdził m.in.: Dziękuję, że zostaliśmy dostrzeżeni i wyróżnieni. Jeśli pracuje się z prawie pięcioma milionami ludzi, to sukces można osiągnąć tylko z dobrymi pracownikami. Zespół Polkomtela to wspaniały i młody zespół; średnia wieku wynosi około 30 lat. Są to ludzie, którzy znają tylko tę rzeczywistość - gospodarkę rynkową i znakomicie się w niej czują."

Polkomtel S.A. osiągnął w 2002 r. przychód 4.803,2 mln pln, oraz najwyższy spośród krajowych operatorów telefonii komórkowej zysk netto wynoszący 515,8 mln pln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polkomtel wyróżniony przez PAN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl