SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe funkcje na dekoderach Polsat Box

Polsat Box rozszerzył obsługę komend głosowych w dekoderach 4K. Za pomocą głosu można teraz nie tylko wyszukiwać filmy, seriale i programy, ale także sterować urządzeniem,  przewijać, nagrywać treści czy zmieniać kanały. Nowa funkcja usprawnia i upraszcza korzystanie z dekoderów.

Według największej platformy cyfrowej, sterowanie dekoderem Polsat Box za pomocą komend głosowych jest proste i intuicyjne. Polsat Box twierdzi, że nowe funkcje sprawiają, że oglądanie telewizji jest jeszcze wygodniejsze. Aby skorzystać z nowych możliwości, wystarczy wcisnąć przycisk oznaczony ikonką mikrofonu na pilocie i wypowiedzieć odpowiednią komendę. Obsługa głosowa, zaprojektowana w odpowiedzi na potrzeby użytkowników, jest możliwa po podłączeniu dekodera do Internetu.

Jakich komend głosowych używać?

Użytkownicy dekoderów 4K mogą używać na przykład komend: „następny kanał”, „poprzedni kanał”, „włącz Polsat”. Dzięki urządzeniom możliwe jest wyszukiwanie programów i włączanie aplikacji serwisów streamingowych („znajdź Przyjaciółki”, „włącz Polsat Box Go”, „włącz Disney +”). Można szybko uruchomić nagrywanie oglądanych programów („rozpocznij nagrywanie”, „zatrzymaj nagrywanie”).

Abonenci mogą także otworzyć Program TV, przechodzić do wybranych miejsc w menu lub cofnąć się do poprzedniego widoku, zarządzać głośnością („ciszej”, „głośniej”, „włącz dźwięk”), wybierać i włączać napisy („pokaż napisy”, „wyłącz napisy”), przewijać z podglądem, zmieniać prędkość przewijania, przewijać o określony czas lub zatrzymywać przewijanie („cofnij”, „przewiń”, „szybciej”). Nowe funkcje są dostępne w najnowszej wersji oprogramowania dekoderów. Aktualizacja oprogramowania odbywa się automatycznie i nie wymaga dodatkowych działań po stronie klientów. Polsat Box od roku rozwija możliwości obsługi głosowej dekodera. W marcu 2023 roku wprowadzono wyszukiwanie głosowe.

Dekodery Polsat Box 4K i Polsat Box 4K Lite są sterowane pilotem z Bluetooth. To urządzenia, za pośrednictwem których kanały telewizyjne, także w jakości 4K, można odbierać zarówno drogą satelitarną, jak i przez internet. Zapewniają dostęp do serwisów Polsat Box Go i Disney+ oraz funkcji nieliniowych umożliwiających zatrzymywanie, przewijanie, odtwarzanie od początku i  oglądanie wybranych materiałów nawet do 7 dni od ich emisji, a także nagrywanie w chmurze (usługa dostępna w TV satelitarnej i IPTV). Dekodery 4K dostępne są w ofertach telewizji satelitarnej/kablowej IPTV i internetowej z dekoderem z opłatą jednorazową już od 1 zł.

Zobacz także: W Polsat Box i Netii 16 kanałów za darmo

Spada liczba klientów satelitarnych Polsat Box

Na koniec III kwartału ub.r. grupa Cyfrowy Polsat dostarczała klientom indywidualnym 13,05 mln usług jednostkowych (RGU) w modelu abonamentowym, o 287 tys. mniej niż przed rokiem (2,2 proc. w dół). Złożył się na to głównie spadek w kategorii usług telewizyjnych o 243 tys. (4,8 proc.) do 4,86 mln.

- Co wynikało głównie z repozycjonowania cenowego i zmiany strategii oferowania naszych serwisów wideo online (w 2021 roku platformę Ipla zamieniliśmy na odmiennie spozycjonowaną cenowo ofertę Polsat Box Go) oraz mniejszej liczby świadczonych usług telewizji satelitarnej. Spadek ten jest częściowo kompensowany rosnącą liczbą usług telewizyjnych świadczonych w technologii internetowej (IPTV/OTT) - tłumaczyła firma w sprawozdaniu.
 

Dołącz do dyskusji: Nowe funkcje na dekoderach Polsat Box

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
To wzamian LM polsat box dodał Abonentom bo na nic więcej nie ma co liczyć Regionalnych Brak Eleven 4 brak itp może Kabaret TV bo Polsat nie chce dodawać kanałów bo mówi że nie ma miejsca ale po 5 lub 6 kopi to jest miejsce i na polsat news 2 HD znaleźli miejsce 5 lat polsat ma żeby dodać nowe kanały Kabaret
odpowiedź
User
Krzysztof p
spóźnieni o 10 lat
odpowiedź
User
mike
Mam coś takiego w TV. Pobawiłem się może ze dwa dni i stwierdziłem, że to jest bez sensu bo szybciej zmienię kanał czy pogłośnię przyciskami niż głosowo.
odpowiedź