SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat Comedy Central Extra w miejsce Comedy Central Family

Od marca należący do ViacomCBS kanał Comedy Central Family zmieni nazwę na Polsat Comedy Central Extra.

Article

O zmianie poinformowała telewizja kablowa Telpol w komunikacie na swojej stronie internetowej. - 3 marca 2020 roku popularna stacja rozrywkowa należąca do ViacomCBS - Comedy Central Family zmieni nazwę na Polsat Comedy Central Extra.Viacom-CBS zachowa pełną własność kanału, a gatunek i profil kanału pozostanie niezmieniony - podano.

ViacomCBS nie komentuje sprawy.

Polsat Comedy Central Extra będzie działał jak inne podobne stacje Polsatu (Grupa Cyfrowy Polsat). Od marca 2011 roku pod marką Polsatu nadaje jeden z kanałów A+E Networks (Crime&Investigation), a od 2013 roku kanały Viasat World (Viasat Explore, Viasat History i Viasat Nature).

Comedy Central Family w 2019 roku miał 0,15 proc. udziału w rynku w grupie ogólnej i 0,22 proc. w komercyjnej.

Rekordowe wyniki Grupy Cyfrowy Polsat

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa Cyfrowy Polsat osiągnęła 8,61 mld zł przychodów sprzedażowych i 802,7 mln zł zysku netto. Na koniec września ub.r. miała sprzedanych 17,27 mln jednostkowych usług (RGU), co wobec 16,85 mln rok wcześniej daje wzrost o 2,5 proc.

W segmencie abonamentowym sprzedaż zwiększyła się o 3,8 proc. do 14,59 mln RGU, a w pionie prepaidowym zmalała o 4,1 proc. do 2,68 mln. Do grupy należą przede wszystkim Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat, Polkomtel oraz przejęte w ostatnich latach Netia i Eleven Sports.

Większościowym akcjonariuszem Cyfrowego Polsatu jest Zygmunt Solorz, ma walory stanowiące 57,34 kapitału i dające 65,97 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Pod koniec listopada Cyfrowy Polsat w ramach umowy kredytowej pozyskał 1 mld zł kolejnego kredytu, który ma spłacić w jednej racie w marcu 2023 roku.

W połowie grudnia firma utworzyła program emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł. Papiery dłużne będą wyemitowane na od 5 do 10 lat, firma chce je sprzedać w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Natomiast pod koniec grudnia za 1,17 mld zł przejęła 17,99 mln walorów firmy informatycznej Asseco stanowiących 21,68 proc. jej kapitału, dodatkowo 184,1 tys. (0,22 proc. kapitału) za 12 mln zł kupiła tymczasowo spółka Reddev należąca do Zygmunta Solorza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat Comedy Central Extra w miejsce Comedy Central Family

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
markter
Za krótko. Winno być: Polsat Comedy Central Extra Supe Hiper Mega Non Stop Friends
odpowiedź
User
Romain
I co? Można liczyć na maraton z Graczykami i Kiepskimi? Ha ha. Kurtyna.
odpowiedź
User
ezk
Dziadostwo
odpowiedź