SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat News stracił widzów przez brak emisji w naziemnej telewizji cyfrowej

Nowy kanał Wydarzenia24 po siedmiu dniach nadawania ogląda średnio 13,4 tys. widzów, co daje stacji 0,25 proc. udziału w rynku. W grupie 4+ stacja ma 6-krotnie wyższą widownię od Superstacji, a w 16-49 - 11-krotne lepsze wyniki. Spadek oglądalności zaliczył Polsat News, który zniknął z naziemnej telewizji cyfrowej - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Wydarzenia24 to nowy kanał o charakterze informacyjnym, który zastąpił Superstację. Flagową pozycją stacji jest nadawany co pół godziny program „Wydarzenia”. Kanał rozpoczął nadawanie w środę, 1 września o godz. 6.00.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Średnia minutowa widownia Wydarzeń24 od dnia startu do 7 września 2021 roku wyniosła 13,4 tys. osób. Przełożyło się to na 0,25 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 0,28 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 0,30 proc. wśród widzów w wieku od 16 do 59 lat - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy One House opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Spośród poszczególnych dni stacja Wydarzenia24 najchętniej oglądana była 1 marca br. Kanał w ujęciu całodobowym śledziło wówczas 16,8 tys. osób w 4+ (0,31 proc. udziału w 4+).

Wydarzenia24 z wyższymi wynikami od Superstacji

Dla porównania, Superstację w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 roku śledziło średnio 2,2 tys. widzów, co przełożyło się na odpowiednio 0,04 proc., 0,02 proc. i 0,02 proc. udziału. Wydarzenia24 w grupie 4+ mają około 6-krotnie wyższą widownię, a w grupie komercyjnej 16-49 wzrost liczby widzów jest około 11-krotny.

Mniejsza oglądalność Polsat News

Po wejściu na rynek Wydarzeń24 spadek oglądalności odnotował Polsat News. Stacja od 1 do 7 września miała 85,8 tys. widzów, co dało jej 1,57 proc. udziału. Z kolei w okresie poprzedzającym wejście na rynek Wydarzeń24 stacja miała średnio 113 tys. osób (1,97 proc. udziału). Podobne wyniki Polsat News miał również w analogicznym okresie rok wcześniej, tj. od 1 do 7 września 2020 roku - 113,2 tys. widzów (1,93 proc. udziału).

Również łączne wyniki Wydarzeń24 i Polsatu News (SHR% w 4+ na poziomie 1,82 proc.) są niższe od wyników Superstacji i Polsat News w okresach wcześniejszych - 2,01 proc. w okresie od 25 do 31 września br. i 1,97 proc. w okresie od 1 do 7 września ub.r.

Spadek oglądalności Polsat News może wynikać z faktu, że stacja utraciła nadawanie w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-4. W tym miejscu od 1 września pojawiły się Wydarzenia24.

Na początku Wydarzenia24 dostępne są w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych w miejscu, gdzie dotychczas nadawała Superstacja. Kanał trafił też do naziemnej telewizji cyfrowej - do oferty MUX-4 (tak zwana TV Mobilna), gdzie podmienił nadawaną dotychczas bezpłatnie kopię Polsat News HD w HEVC.

- Główną ideą Wydarzeń 24 jest dostarczenie widzom na bieżąco jak najwięcej aktualnych, wiarygodnych i rzetelnych informacji, o tym co dzieje się w Polsce i na świecie. „Wydarzenia” są najlepiej ocenianym i jednym z najważniejszych programów informacyjnych w kraju - powiedziała Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Polsatu. - Wiążemy z tym kanałem długofalowe nadzieje - dodaje Gawryluk.

Dołącz do dyskusji: Polsat News stracił widzów przez brak emisji w naziemnej telewizji cyfrowej

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Szkoda,ze nie ma PN w NTC,W24 to nie to samo.Dobrze,ze jest na żywo TVPinfo.
0 0
odpowiedź
User
Tom
Nie rozumiem dlaczego stacje informacyjne się w Polsce koduje!!!
0 0
odpowiedź
User
Znafca
no kto by się spodziewał. Jedyne co interesujące to wartości bezwzględne, bo to przekłada się na koszt dotarcia. Na razie Polsat stracił na otwarciu W24 30 tys. widzów, czyli jakąś jedną czwartą.
0 0
odpowiedź