SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat uruchomi nowy kanał. Tworzy go pion Doroty Gawryluk

Telewizja Polsat szykuje nowy kanał, który stworzy pion informacji i publicystyki stacji - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Ma on nadawać na dotychczasowej koncesji Wydarzeń 24. Obecna oferta tej stacji trafi na antenę kanału W24, która wkrótce rozpocznie nadawanie na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji.

Dorota Gawryluk (fot. mat. pras.)Article

Wydarzenia 24 w we wrześniu 2021 r. zastąpiły Superstację. Kanał przez całą dobę nadaje serwisy informacyjne, sportowe i pogodę. W ofercie stacji nie ma transmisji z konferencji i wydarzeń. Nie ma też publicystyki poza rozmowami po „Wydarzeniach”. Stacja w październiku br. miała 0,83 proc. (rok wcześniej 0,71 proc.) Z kolei w całym 2022 r. kanał Wydarzenia 24 osiągnął 29,51 mln zł przychodów i 8,15 mln zł zysku netto.

Stacja nadaje w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. Trafiła też na płatny MUX-4. Nie mam jej jednak w ofercie kodowanej Polsatu na tym multipleksie, ale nadaje bez kodowania w ramach testów prowadzonych przez nadawcę MUX-4 dociera do 60 proc. gospodarstw domowych.

Jesienią Polsat wziął udział w konkursie na wolne miejsce MUX-1, który wygrał. Stacja dostała slot dla kanału informacyjnego pod nazwą W24, który zastąpi zdjęty z tego multipleksu we wrześniu br. kanał TVP ABC (nadaje teraz na MUX-6). Stacja W24 nie przygotowuje dla widzów nowej oferty, bo ma przejąć obecną ramówkę Wydarzeń 24. Termin jej startu nie jest jeszcze znany. - Jak będziemy gotowi do startu, wyślemy komunikat ze szczegółami - mówił na telekonferencji wynikowej Cyfrowego Polsatu Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Koncesja dla W24, która została wydana 30 października br., zakłada, że kanał ruszy najpóźniej w ciągu miesiąca od tej daty. Grupa Polsat Plus powinna zatem W24 uruchomić najpóźniej 30 listopada br. Na multipleksie telewizja zajmie 49. kanał. 

W24 poza MUX-1 ma się pojawić się w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. Jednak, by tak się stało, nadawca musi podpisać nowe umowy z operatorami - dotyczące dystrybucji właśnie tej stacji. Docelowo Telewizja Polsat będzie chciała zmienić nazwę W24 w koncesji na Wydarzenia 24, taki wniosek powinien wkrótce wpłynąć do KRRiT.

Nowy kanał na koncesji Wydarzeń 24

Co po starcie W24 stanie się z kanałem Wydarzeń 24, który jest dostępny przede wszystkim w ofercie płatnej telewizji? Koncesja ta należy do Superstacji, spółki zależnej Telewizji Polsat i na jej bazie nadawca zbudować nową stacją. Projekt jest już gotowy, pracował nad nim pion informacji i publicystyki Polsatu kierowany przez Dorotę Gawryluk. Nie musi to być stricte informacyjna stacja, bowiem koncesja daje możliwość emisji treści o nieco innym charakterze.

Poza informacjami i sportem czy programami reporterskimi koncesja Wydarzeń 24 pozwala na nadawanie „kronik kryminalnych i ciekawostek ze świata rozrywki” czy „audycji poradniczych z różnych dziedzin: np. prowadzenia domu, zarządzania domowym budżetem, zdrowia, urody, mody i fitness, motoryzacji, technik informatycznych, zwierząt domowych i in.”

Nowy kanał bazujący na koncesji Wydarzeń 24 też nadal będzie mógł testowo nadawać na MUX-4. W płatnej i kodowanej ofercie dostępne są tam stacje: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eurosport 1, Eurosport 2, Polsat News, TVN24, TVN Turbo, TVN Style (koszt to 30 zł miesięcznie).Należąca do Cyfrowego Polsatu spółka InfoTV-FM na razie ma zgodę na nadawanie na tym multipleksie do końca roku, ale chce ją przedłużyć. Tymczasem KRRiT przyjęła rekomendację, że MUX-4 powinien być przeznaczony dla kanałów bezpłatnych. O jego przyszłości zdecyduje Urząd Komunikacji Elektronicznej. 

Poza Wydarzeniami 24 Grupa Polsat ma obecnie dwa kanały newsowe. To główny kanał informacyjny Polsat News oraz Polsat News 2, który nadaje wyłącznie powtórki.

Dołącz do dyskusji: Polsat uruchomi nowy kanał. Tworzy go pion Doroty Gawryluk

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Plami
Bardzo dobry kanał, który mimo budżetowości wygląda profesjonalnie. Pewnie dlatego jak w 584 innych kanałach Polsatu trzeba będzie wpuścić tam zbieraczy grzybów i Trudne Sprawy.
odpowiedź
User
Serwotka
Odkodowac polsat news!!!
odpowiedź
User
jbc wirtualne"media"
tytuł jak zwykle clickbait
odpowiedź