SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat: W TVP komisarze polityczni PiS

Telewizja Polsat nie zamierza przepraszać TVP. - Wystąpimy do sądu - powiedział nam Bronisław Wildstein, prezes telewizji publicznej.

Telewizja Polsat poinformowała wczoraj, że nie przeprosi TVP za materiał Małgorzaty Ziętkiewicz, dziennikarki stacji, który ukazał się 11 października w "Wydarzeniach". Domagało się tego kierownictwo telewizji publicznej, któremu nie spodobała się informacja, że 'w programach informacyjnych TVP pracują  komisarze polityczni PiS'.

W liście skierowanym do Aleksandra Myszki, Prezesa Zarządu Telewizji Polsat oraz Zygmunta Solorza-Żaka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Telewizji Polsat napisano:

 - (...) Nieprawdą jest jakoby w redakcjach informacyjnych telewizji publicznej zostali zatrudnieni na etatach komisarze polityczni z PiS, ani jakiekolwiek osoby cenzurujące te audycje. Nieprawdziwa jest informacja o spadku oglądalności głównej audycji informacyjnej TVP. Została ona przedstawiona w sposób tendencyjny, wypaczający stan faktyczny. Oglądalność „Wiadomości” w okresie kadencji obecnego zarządu TVP (od maja do października br.) nie potwierdza tezy o spadkowej tendencji, co p. redaktor Małgorzata Ziętkiewicz próbowała udowodnić wybiórczymi danymi z lat prezesury pp. Kwiatkowskiego i Dworaka. 
Całkowicie nieprawdziwa jest sugestia, że TVP jako jedno z pomówionych mediów publicznych „nie wiedziała jak komentować taśmy Renaty Beger” (...) - czytamy w liście podpisanym przez Sławomira Skrzypka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP S.A. oraz Bronisława Wildsteina, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

Dlaczego Polsat nie przeprosi?
 
 - Zarząd Telewizji Polsat  nie znalazł podstaw do sprostowania w/w materiału. Reporterka Wydarzeń oparła swój materiał na informacjach uzyskanych w rozmowach z wieloma dziennikarzami TVP, Polskiego Radia i PAP, których zna od lat, a którzy z oczywistych powodów prosili o zachowanie anonimowości. Dziennikarka wykorzystała w materiale dane  renomowanej firmy AGB Nielsen Media Research. Umożliwiła także zabranie głosu w sprawie obu stronom sporu. Dochowała wszelkich reguł rzetelności  i staranności dziennikarskiej. Swój materiał  zakończyła stwierdzeniem, że media publiczne najlepiej potrafią ocenić widzowie - wyjaśnia Katarzyna Wyszomirska, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Taka odpowiedź nie usatysfakcjonowała TVP.

- Wystąpimy do sądu - powiedział wczoraj wortalowi Wirtualnemedia.pl Bronisław Wildstein, prezes telewizji publicznej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat: W TVP komisarze polityczni PiS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl