SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat z pomocą ofiarom katastrofy w Katowicach

Tuż po tragedii, która miała miejsce w Katowicach podczas międzynarodowej wystawy gołębi, Zarząd Telewizji Polsat S.A. podjął decyzję o przekazaniu pół miliona złotych na pomoc ofiarom tej katastrofy.

Wczoraj Telewizja Polsat przekazała te pieniądze Caritas Polska.

„Katastrofa budowlana w Katowicach wstrząsnęła  całą Polską. Po raz pierwszy stanęliśmy w obliczu tak wielkiej tragedii. Telewizji POLSAT zawsze bliski był los dzieci, dlatego też podjęliśmy decyzję  by przekazać te pieniądze na pomoc dla najmłodszych. Wierzymy, że dzięki specjalnemu programowi, opracowanemu przez Caritas Polska dzieci te odzyskają równowagę psychiczną i otrzymają odpowiednią pomoc, która będzie dla nich wsparciem w tych trudnych chwilach. Cieszymy się, że my również mogliśmy pomóc” – powiedział Aleksander Myszka, Prezes Zarządu Telewizji Polsat S.A. 

Caritas Polska powołała cztery „Punkty Pomocy dla ofiar tragedii w Katowicach” z siedzibami w Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach i w Warszawie.  Koordynatorzy Caritas, odpowiedzialni za swoje regiony, opracowali Indywidualne Programy Wsparcia dla dzieci ofiar tragedii w Katowicach. Pomoc dla dzieci, których rodziny ucierpiały w katastrofie w Katowicach obejmuje: wsparcie psychologiczne (dla dzieci osób poszkodowanych oraz dzieci ofiar tragedii); wsparcie finansowe i pomoc socjalną (zapomogi dla rodzin, organizowanie stypendiów, wypoczynku dla dzieci oraz przygotowywanie wyprawek szkolnych); zorganizowanie zabiegów rehabilitacyjnych, pozyskanie niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz  dodatkowe formy wsparcia, wynikające z indywidualnych potrzeb (np. pomoc specjalistów – poza psychologiem).

Do dnia dzisiejszego na konto Caritas Polskiej wpłynęły 4 miliony 350 tysięcy złotych.

„Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączają się w niesienie pomocy ofiarom tej katastrofy. Mam nadzieję, że nikt z tych, którzy ucierpieli nie pozostanie sam. Bez wątpienia ważne jest to – powiedział ks. Adam Dereń, dyrektor Caritas Polska, - że nikt nie pozostał obojętny wobec ofiar. W obliczu wielkiej ludzkiej krzywdy zarówno organizacje pozarządowe, media, jak i ludzie świata biznesu łączą się w geście solidarności”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat z pomocą ofiarom katastrofy w Katowicach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl