SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Budynek redakcji „Głosu Koszalińskiego” pod młotek. Sprzedaje go były właściciel Polska Press

Jedno z koszalińskich biur nieruchomości oferuje sprzedaż budynek przy ul. Mickiewicza w Koszalinie, gdzie mieści się redakcja „Głosu Koszalińskiego” i regionalny oddział Polska Press. Budynek - jak się dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl - należy do VGP Nieruchomości, spółki zależnej poprzedniego właściciela Polska Press - Verlagsgruppe Passau.
 

Wystawiony na sprzedaż biurowiec ma powierzchnię 1169 m. kw., leży w pobliżu ścisłego centrum miasta. Cena jaką chciałby właściciel za obiekt to 3,7 ml. zł. Jak ustaliliśmy, ogłoszenie o sprzedaży trafiło do biura nieruchomości miesiąc temu, dodatkowo jeszcze wczoraj było także dostępne na OLX (wystawione przez biuro nieruchomości), lecz po naszych pytaniach – zniknęło. 

Aż do 2015 roku właścicielem biurowca, wybudowanego w latach 1999-2000, była spółka Polska Press, później jednak przejęła go spółka VGP Nieruchomości, należąca do poprzedniego właściciela wydawnictwa - Verlagsgruppe Passau. Spółka ta posiada jeszcze kilka innych biurowców w róznych miastach, użytkowanych do dziś przez Polska Press. 

Budynek będzie dalej wynajmowany Polska Press?

Polska Press wynajmuje w Koszalinie od tej spółki całe piętro plus kilka dodatkowych pomieszczeń, w których mieszczą się m.in. redakcja „Głosu Koszalińskiego”, serwerownia oddziału i studio wideo. Jak powiedziano nam w sekretariacie koszalińskiego oddziału, wydawca nie obawia się wypowiedzenia najmu po zmianie właściciela, ale ma też plan B na taką okoliczność.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na razie jednak nie ma o tym mowy, a z naszych informacji wynika, że zainteresowanie ofertą jest umiarkowane. Dlaczego biurowiec trafia na sprzedaż? “Prawa rynku, w interesie musi być ruch” - słyszymy nieoficjalnie. W biurowcu oprócz Polska Press pomieszczenia biurowe wynajmują także inne firmy. „Kontakt w sprawie prezentacji nieruchomości, szczegółów technicznych, procesu sprzedaży – wyłącznie do biura nieruchomości” – podkreślono w ogłoszeniu.

Budynek, w którym mieści się redakcja “Głosu Koszalińskiego”, idzie pod młotek Fot. OLX/Urbanowicz

Na czele spółki VGP Nieruchomości była prezes Polska Press

VGP Nieruchomości to spółka należąca do koncernu Verlagsgruppe Passau, poprzedniego właściciela Polska Press. Oprócz nieruchomości w Koszalinie, użytkowanej przez Polska Press, ma podobne obiekty także m.in. w Poznaniu, Gdańsku czy Łodzi. Wszystkie te budynki należą do byłego właściciela wydawnictwa, ale Polska Press korzysta z nich na zasadzie najmu. 

W połowie marca 2021 roku prezesem VGP Nieruchomości została Dorota Stanek, która dwa tygodnie wcześniej zrezygnowała z takiego stanowiska w Polska Press, wraz z przejęciem wydawnictwa od Verlagsgruppe Passau przez PKN Orlen. Stanek szefową Polska Press była od 2004 roku, a ogółem pracowała w firmie od 1996 roku.

Dorota Stanek od połowy 2018 roku jest też prezesem innej nieruchomościowej firmy należącej do Verlagsgruppe Passau - ASD Real Estate. Do tej spółki z kolei należy biurowiec na ul. Domaniewskiej 45 w Warszawie – mieści się tam siedziba centrali grupy Polska Press. 

W ub.r. Polska Press przy wzroście przychodów o 4,7 proc. do 329,3 mln zł i kosztów operacyjnych o 13,7 proc. do 375,4 mln zł miała 23 mln zł straty netto, o 7,8 mln zł mniej niż przed rokiem. Prawie połowę przychodów Polska Press wypracowała z usług reklamowych: w prasie, internecie i poprzez eventy. W ub.r. wpływy w tym obszarze sięgnęły 160,37 mln zł, rosnąc r/r o 6,5 proc.
 

Dołącz do dyskusji: Budynek redakcji „Głosu Koszalińskiego” pod młotek. Sprzedaje go były właściciel Polska Press

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl