SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska Press Grupa przekształca „Miasta Kobiet” w „Stronę Kobiet”. „Chcemy mieć ujednolicony brand”

Polska Press Grupa zlikwidowała wydawany przy „Expressie Bydgoskim” od sześciu lat magazyn „Miasta Kobiet”, wprowadzając tam nowe pismo „Strona Kobiet” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Redaktorem prowadzącym nowego magazynu, tak samo jak poprzedniego, jest Lucyna Tataruch.

Article

„Miasta Kobiet” to wydawany od 2013 roku magazyn przygotowywany od początku siłami lokalnej redakcji i biura ogłoszeń „Ekspressu Bydgoskiego” oraz toruńskich „Nowości”. Początkowo redaktorem naczelnym był Artur Szczepański, a redaktorem prowadzącym Emilia Iwanciw. Teraz naczelnym jest Paweł Fąfara, zaś redaktor prowadzącą - Lucyna Tataruch.

Pismo dystrybuowane jest za darmo w blisko 200 punktach na terenie Bydgoszczy i Torunia: kawiarniach, restauracjach, kinach, spa, salonach kosmetycznych, galeriach handlowych itp. Dwa tys. sztuk rozsyłane jest do kobiet z regionu, wybieranych przez redakcję.

Pod koniec maja pismo ukazało się w odświeżonej formule jako „Strona Kobiet”. Wprowadzono nową makietę, objętość zwiększono do 100 stron, pojawiło się więcej rozbudowanych tekstów, wydawca postawił na lepszy papier i mocniej wyeksponował zdjęcia. Jak się dowiadujemy, to nie koniec zmian, w redakcji nadal trwają nad nimi prace.

- Postanowiliśmy, że chcemy mieć w Grupie jedną markę luksusowego magazynu dla kobiet, dlatego w Bydgoszczy i w Toruniu zmieniamy „Miasta Kobiet” w „Stronę Kobiet” - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Joanna Pazio, rzecznik prasowy Polska Press Grupy. - Pomysł, aby zmienić nasz magazyn pojawił się już jakiś czas temu. Zbiegło się to teraz z procesem rozwijania brandu "Strona Kobiet". Uznaliśmy więc, że to idealny moment na rebranding - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl  Lucyna Tataruch, redaktor prowadząca magazynu.  

Magazyn będzie ukazywał się jako kwartalnik i ma taką samą formułę jak „Strona Kobiet” wydawana przy „Dzienniku Łódzkim”. Redaktorem naczelnym pozostanie Paweł Fąfara, a redaktor prowadzącą na poziomie lokalnej redakcji - Lucyna Tataruch. Teksty i reklamy będą nadal powstawały w redakcjach „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości”.

Jednocześnie zniknie strona MiastaKobiet.pl, która zostanie połączony z ogólnopolskim serwisem Stronakobiet.pl, który Polska Press Grupa uruchomiła w 2017 roku. - To po prostu dalszy ciąg ujednolicania naszego portfolio - informuje Joanna Pazio.

Nową koncepcję pisma przygotował Tomasz Bocheński, dyrektor artystyczny Polska Press Grupy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska Press Grupa przekształca „Miasta Kobiet” w „Stronę Kobiet”. „Chcemy mieć ujednolicony brand”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
cyta
Cytat "Magazyn przygotowywany od początku siłami lokalnej redakcji i biura ogłoszeń" . Uwielbiam takie teksty.
odpowiedź