SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska Press: serwisy Ale-gratka.pl, Alegratka.eu, Ale-gratka.com nie są nasze, jesteśmy w sporze prawnym z ich właścicielem

Polska Press Grupa, właściciel serwisów pod markami Gratka.pl i Alegratka.pl, zapewnia, że nie ma nic wspólnego z takimi serwisami jak Ale-gratka.pl czy Alegratka.eu, prowadzonymi przez Tomasza Braniewskiego. Podjęła też kroki prawne przeciwko ich właścicielowi.

fot. Shutterstock.comArticle

Jak informowaliśmy we wtorek, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po raz pierwszy sformułował ostrzeżenie konsumenckie. Dotyczy ono serwisów firmy Invest-Net Braniewski Tomasz, działających pod markami Ale-gratka.pl, Bez-posrednikow.pl, Ofertynet.com.pl, Ale-gratka.com, Alegratka.eu i Top-gratka.pl. Użytkownicy mogą w nich zlecać publikację ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości. Urząd ostrzegł, że po 3-miesięcznym okresie próbnym automatycznie pobierana jest od użytkowników opłata w wysokości 500 zł miesięcznie (więcej na ten temat).

Polska Press Grupa, wydawca dzienników regionalnych, który od lat prowadzi serwisy ogłoszeniowe Gratka.pl i Alegratka.pl w przesłanym Wirtualnemedia.pl oświadczeniu podkreśliła, że „nie łączą jej żadne stosunki handlowe z podmiotem, który prowadzi wymienione w tym ostrzeżeniu serwisy w domenach bez-posrednikow.pl, oferty.com.pl oraz w szczególności w domenach ale-gratka.pl, ale-gratka.com, alegratka.eu, top-gratka.pl”.

- Serwisy te prowadzone są przez wspomnianego przedsiębiorcę bez porozumienia z Polska Press, a w przypadku serwisów wykorzystujących nazwę gratka.pl oraz alegratka.pl - wręcz wbrew wyraźnemu sprzeciwowi spółki - podano w komunikacie.

Firma podjęła już wobec Tomasza Braniewskiego wszelkie prawem dopuszczalne kroki. - W szczególności spółka znajduje się obecnie w sporze sądowym ze wspomnianym przedsiębiorcą i uzyskała już na tym etapie zabezpieczenie wniesionego powództwa skutkujące zakazem prowadzenia przez Tomasza Braniewskiego dotychczasowej działalności w ramach części serwisów internetowych opisanych w ostrzeżeniu UOKiK napisano w komunikacie - podała Polska Press Grupa.

Z danych Megapanel PBI/Gemius wynika, że w lipcu 2015 r. z serwisu Gratka.pl korzystało 2,7 mln realnych użytkowników, którzy wygenerowali ponad 93 mln wyświetleń.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska Press: serwisy Ale-gratka.pl, Alegratka.eu, Ale-gratka.com nie są nasze, jesteśmy w sporze prawnym z ich właścicielem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl