SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

“Polska” w stolicy dwa razy w tygodniu, 5 osób zwolnionych

Od początku 2011 r. dziennik “Polska Metropolia Warszawska”, wydawany przez Polskapresse obecnie przez pięć dni w tygodniu, ukazywać się będzie jedynie w poniedziałki i piątki. W związku z tym spółka zwolniła część pracowników.

“Polska” w stolicy dwa razy w tygodniu, 5 osób zwolnionych

- Zwolnienia przeprowadziliśmy w środę. W sumie rozstaliśmy się w redakcji z 5 pracownikami i kilkoma współpracownikami - informuje portal Wirtualnemedia.pl Magdalena Chudzikiewicz, rzecznik prasowa Polskapresse. Zwolnienia dotknęły redakcję gazety oraz pion wydawniczy.

Jaki jest powód decyzji o zmianie cyklu  “Polski Metropolii Warszawskiej”? - Decyzja ta podyktowana jest ogólnym trendem sprzedaży egzemplarzowej dzienników, gdzie piątek i poniedziałek są najsilniejszymi sprzedażowo dniami wydawniczymi, a w konsekwencji względami finansowymi. Wynika także z przyjętej strategii medi@2012, w której zakładamy rozwój brandów regionalnych i lokalnych - wyjaśnia w rozmowie z nami Chudzikiewicz.

Z danych ZKDP wynika, że np. we wrześniu br. średnie rozpowszechnianie płatne razem “Polski Metropolii Warszawskiej” wyniosło 6696 egz. Poniedziałkowe wydania rozchodziły się średnio w nakładzie 6469 egz., piątkowe – w nakładzie 10 685 egz., zaś średnie rozpowszechnianie płatne razem gazety w pozostałe dni wynosiło 5621 egz.

Po zmianie częstotliwości ukazywania się tytułu, zachowany zostanie opiniotwórczy, polityczny charakter “Polski Metropolii Warszawskiej”. Jak informuje wydawca, oba wydania, poniedziałkowe i piątkowe, mają zostać rozbudowane, ale szczegóły poda pod koniec grudnia. Spółka nie udziela na razie informacji, czy zmieni się cena gazety (obecnie kosztuje ona od poniedziałku do czwartku 2 zł, a w piątki – 2,80 zł). W piątki nadal mają ukazywać się dodatki “Magazyn”, “The Times”, “Forum Autorów”  oraz “Puls Polski”. Redakcja  „Polski Metropolii Warszawskiej” będzie nadal pełniła funkcję redakcji centralnej dla całej Grupy Polskapresse.

Poprzednie zwolnienia w “Polsce Metropolii Warszawskiej” miały miejsce w marcu br. i były efektem likwidacji wydania sobotniego gazety. Wtedy z Polskapresse rozstało się sześciu etatowych pracowników (poczytaj więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: “Polska” w stolicy dwa razy w tygodniu, 5 osób zwolnionych

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikuś
Powinni takie same dni wprowadzić dla Dziennika Łódzkiego, nie ma tam co czytać, bo pozwalniali wcześniej dziennikarzy,a zostawili dziennikarzyny...a tematy!? Boże odpuść,zwłąszcza z tzw. regionu...Obciach!!! Nadaje się na gwóźdź w bardasze!!!
8 8
odpowiedź
User
tw
Nadszedł czas by projekt "Polska" zamknąć...
8 8
odpowiedź
User
A inni ...........?
Czy inne gazetowe wypociny to lepsze ?
WSZYSTKIE rodzime media zaniechały prawdziwego dziennikarstwa !!
W kraju nie ma ani jednego dziennika ani jednej rozgłośni radiowej ani jednej stacji telewizyjnej w których przekazuje się I N F O R M C J E !!!!!
Proszę nie mylić tego co "działa" na rynku medialny jako NORMALNE MEDIA !
To jedynie odnogi politycznych partii !!

Media od dłuższego czasu są opanowane przez ten sam beton "dziennikarski" i te same ryje "polityczne" !! Zmieniają się jedynie konfiguracje ,stacje ,redakcje ale bredzenia są te same !!!

Obecne media są bardziej uzależnione od "polityków" jakie miało miejsce w czasach tz. komuny ! W tamtych czasach media kłamały bo im kazała PARTIA A teraz łżą bo taką wybrali drogę "kariery"!!
8 8
odpowiedź
User
hehe
Kolejna gazeta w której Zaremba z Karnowskim odnieśli oszałamiający sukces.
Teraz ewakuowali się do RzeczPISpolitej.
8 8
odpowiedź
User
stan_ordyn
1. o tym, że pon i pt są dniami najwyższej sprzedaży wiadomo od 10 lat, wydawca też powinien o tym wiedzieć, zatem nie ma to nic wspólnego z przyczynami podjętej decyzji - trzeba wprost stwierdzić, że założenia biznesowe nie sprawdziły się i sprzedaż wtorkowo-czwartkowa jest deficytowa a nie bredzić staro-mową PR-owską
2. o poprawności językowej w wypowiedzi pani rzecznik szkoda w ogóle mówić
8 8
odpowiedź