SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski dom z 50 zbędnymi rzeczami

Przeciętne polskie gospodarstwo domowe posiada 50 nieużywanych rzeczy - wynika z badania TNS przeprowadzonego na zlecenie portalu eBay.

W przeciętnym polskim domu znajduje się 5 nieużywanych przedmiotów z kategorii elektronicznej, a niemal w każdym domu stoi także nieużywany zestaw telewizyjny.

W każdym polskim domu znajdują się statystycznie 2 nieużywane telefony komórkowe. W prawie co drugim jest niepotrzebny laptop lub netbook, a w trzech na pięć gospodarstw domowych można znaleźć zbędny komputer stacjonarny czy aparat cyfrowy. Polacy niechętnie rozstają się także ze swoimi konsolami do gier - nieużywane rzeczy z tej kategorii zalegają w 30% polskich domów. Analogiczna sytuacja dotyczy systemów GPS.

Szacowana średnia wartość wszystkich nieużywanych rzeczy w polskim domu to 3 963 zł.

Jednocześnie 66% respondentów byłoby skłonnych sprzedać swoje nieużywane rzeczy, a 82% z nich chciałoby sprzedać te przedmioty online – w internecie lub za pomocą smartfona (14% ankietowanych). 73% respondentów jest bardziej skłonnych do sprzedaży online teraz niż 5 lat temu.

Są cztery główne powody, dla których ludzie skłaniają się do sprzedaży nieużywanych przedmiotów: w celu zarobienia pieniędzy (30%), aby pomóc komuś innemu (9%), żeby zyskać więcej przestrzeni w domu (28%) oraz żeby zapobiec marnowaniu się rzeczy (32%).


Jak wygląda sytuacja w innych europejskich krajach? Przeciętne belgijskie gospodarstwo domowe posiada ponad 17 nieużywanych komiksów, włoskie - 4 nieużywane torebki (na drugim miejscu Irlandia - średnio ponad 3 nieużywane torebki), austriackie - prawie 3 nieużywane meble (głównie fotele - 1 na jedno gospodarstwo domowe). Z kolei w co drugim niemieckim i hiszpańskim domu znajduje się nieużywany, ale działający ekspres do kawy.


 

Dołącz do dyskusji: Polski dom z 50 zbędnymi rzeczami

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
merry
W rankingu zbędnych rzeczy to badanie powinno być w czołówce :)
odpowiedź