On marzy o byciu mistrzem świata, by móc dać jej wszystko. W jej oczach on zawsze był mistrzem. Oboje byli gotowi zaryzykować wszystko, by wyjechać na Zachód i zawalczyć o lepszą przyszłość, którą miała zapewnić im międzynarodowa kariera bokserska Jędrzeja. Starcie z życiem na emigracji okazuje się jedną z trudniejszych walk, jaka czeka na młodych na obczyźnie – czytamy w opisie Netfliksa.
– „Bokser” to historia o wielkich marzeniach, ale też o zderzeniu ich z rzeczywistością i przede wszystkim o słodko-gorzkiej cenie sukcesu – mówi Eryk Kulm, który do roli tytułowego boksera przeszedł intensywne przygotowania i pod okiem trenera ćwiczył techniki bokserskie.
– Podczas gdy Jędrzej skupia się na walkach prowadzonych na ringu, Kasia, jego żona, toczy bitwę na innych polach – o rodzinę, ale też o siebie i swoje szczęście – zdradza Adrianna Chlebicka, odtwórczyni roli Kasi.

W filmie zobaczymy również Eryka Lubosa, który wcielił się w postać wujka Jędrka, Adama Woronowicza w roli londyńskiego promotora boksu, Walerię Gorobets w roli brytyjskiej dziennikarki, jak również Magdalenę Walach i Michała Żurawskiego grających rodziców Jędrzeja.
Scenarzystą i reżyserem „Boksera” jest Mitja Okorn, który pracował nad scenariuszem wspólnie z Lucasem Colemanem i Ivanem Bezmarevićem. Za produkcję odpowiedzialne jest Open Mind Production oraz producenci Maciej Kawulski i Tomasz Wardyn.
Premiera filmu „Bokser” odbędzie się 11 września na Netfliksie.











