SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski serial „Kacperiada” w Canal+ Family. "Pierwsza tego typu produkcja"

10 grudnia 2016 roku Canal+ Family rozpocznie emisję polskiego serialu animowanego „Kacperiada”.

Article

„Kacperiada” to koprodukcja Canal+ i Human Ark, inspirowana książkami Grzegorza Kasdepke. To pierwsze tego typu zaangażowanie dla polskiego filmu animowanego w historii Canal+. Serial jest współfinansowany także przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Kacperiada” to współczesna obyczajowa komedia familijna, której każdy odcinek porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem. Głównymi bohaterami są Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem   próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

- W serialu podobnie jak w opowiadaniach Grzegorza Kasdepke skupiamy się na relacjach ojca i syna, ale przedstawiamy świat z perspektywy dzieci, a nie dorosłych. Dlatego wprowadziliśmy dodatkowe postaci, rozbudowując literacki obraz "Kacperiady" i wchodząc z książką w rodzaj dialogu. Wierzymy, że zarówno wielbiciele twórczości Grzegorza Kasdepke, jak i nowi odbiorcy pokochają zwariowane przygody bohaterów - mówi Wojtek Wawszczyk, reżyser i scenarzysta.

Za reżyserię serialu odpowiadają także Jakub Tarkowski i Tomasz Leśniak, Kamil Polak, Michał „Śledziu” Śledziński.

Pytany o metodę takiej zespołowej pracy Wawszczyk mówił: "To, co jest istotne w tego rodzaju projekcie, to jest określenie wizji na cały serial. My tę wizję mieliśmy - nie tylko na kilka odcinków, ale na sto potencjalnych, które być  może mamy przed sobą. Pomysł opiera się na szczególnym momencie w życiu dziecka - dla Kacpra są to pierwsze dni w szkole, kiedy po raz pierwszy świadomie mierzy się z problemami dorosłych, z czymś takim jak zazdrość, co to znaczy być wiernym samemu sobie, ktoś ma więcej, ktoś ma mniej itd. Przyjęliśmy metodę, że każdy odcinek będzie dotyczył jednego problemu z zakresu psychologii społecznej i będzie miał konkretny przekaz.  Ale ten przekaz chcemy pokazać w sposób przewrotny, ponieważ dzieci uczą się w "Kacperiadzie" na błędach dorosłych."

Głosów serialowym postaciom użyczyli Matylda Damięcka (Kacper), Marcin Hycnar (tata Kacpra), Monika Pikuła (mama Kacpra), Agnieszka Mrozińska (Eryk), Dominika Sell (Ada), Katarzyna Kwiatkowska (mama Eryka), Anna Sztejner (mama Ady), Grzegorz Pawlak (Muchomściciel, Profesor Elektron, Zbir, Człowiek Odkurzacz i inni) Jarosław Domin (tata Ady), Tomasz Leśniak (tata Eryka).

„Kacperiadę” na antenie Canal+ Family będzie można oglądać w soboty i niedziele o godz. 18.30 (w 2-odcinkowych blokach), począwszy od 10 grudnia br. Pierwszy sezon to 13 odcinków po 7 minut.

Średni udział Canal+ Family w I półroczu br. wyniósł 0,05 proc.


„KACPERIADA” W GRUDNIU W CANAL+

sobota, 10 grudnia, godz. 18:30 - „Kacperiada” odc. 1, 2
niedziela, 11 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 3, 4
sobota, 17 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 5, 6
niedziela, 18 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 7, 8
sobota, 24 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 9, 10
niedziela, 25 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 11, 12, 13

Dołącz do dyskusji: Polski serial „Kacperiada” w Canal+ Family. "Pierwsza tego typu produkcja"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl