SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Agnieszka Kamińska przedstawi plan „Polskie Radio 2.0”

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zwołał posiedzenie na 25 kwietnia. Odbędzie się ono w siedzibie Polskiego Radia. W planie jest informacja zarządu zatytułowana „Polskie Radio 2.0. Współczesny odbiorca – nowoczesne radio”.

Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia / fot. screen film YouTube Polskie RadioAgnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia / fot. screen film YouTube Polskie Radio

Posiedzenie odbędzie się w budynku przy Alei Niepodległości w Sali Konferencyjnej im. Zygmunta Chamca. Kamińska stanowi jednoosobowy zarząd Polskiego Radia od stycznia 2020 roku. Zastąpiła na tym stanowisku Andrzeja Rogoyskiego. W lutym 2022 roku została ponownie wybrana na to stanowisko. Opozycyjni członkowie RMN zabiegali o przeprowadzenie konkursu, ale ich wniosek został wówczas odrzucony.

Zasiadający wtedy w Radzie Juliusz Braun twierdził, że Kamińska podczas posiedzenia chwaliła się osiągnięciami z pierwszych dwóch lat urzędowania. - Nie są mi znane sukcesy pani prezes Agnieszki Kamińskiej. Polskie Radio jest w zapaści, a jedną z osób, które są temu winne jest właśnie pani prezes. To zła wiadomość dla słuchaczy Polskiego Radia. Dziś RMN wzięła na siebie winę za fatalne wyniki w Polskim Radiu – skomentował Marek Suski, przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia i zarazem poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Wcześniej analogiczny plan przedstawił prezes TVP

21 lutego odbyło się podobne do zapowiadanego posiedzenie Rady Mediów Narodowych, ale w centrali Telewizji Polskiej. Zarząd, w którego skład wchodzi tylko prezes Mateusz Matyszkowicz, przedstawił informację na temat perspektywy rozwoju telewizji publicznej w związku ze zmianami w konsumpcji mediów na świecie.

- Prezes Matyszkowicz i jego współpracownicy mówili, że Telewizja Polska chciałaby zostać liderem rynku B-VoD, czyli Broadcaster VOD. Przedstawili analizę, z której wynikało, że absolutnym liderem na rynku platform streamingowych jest w Polsce Netflix, który ma ponad połowę udziału w rynku. Pytałem jaki mają plan prześcignięcia w Polsce Netfliksa. Okazało się, że Netflix jest w innej kategorii, czyli Subscription VoD (S-VoD), a oni chcą być liderem w kategorii B-VoD. Chcą się zmierzyć z Playerem i Polsat Box Go i temu podobnymi serwisami - relacjonował w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Robert Kwiatkowski z Rady Mediów Narodowych.

Rada Mediów Narodowych została powołana głosami  Prawa i Sprawiedliwości w 2016 roku. Do jej obowiązku należy kształtowanie składów osobowych zarządów i rad nadzorczych spółek publicznej radiofonii i telewizji, a także Polskiej Agencji Prasowej, wyrażanie zgody na powołanie dyrektora oddziału terenowego TVP, powoływanie członków rad programowych, zatwierdzanie minimalnego udziału audycji tworzonych przez terenowe oddziały TVP na antenach ogólnopolskich, zmiany w statutach publicznych mediów oraz pozostała działalność uchwałodawcza. W skład RMN wchodzą politycy związani z PiS-em (przewodniczący Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Piotr Babinetz),  a także związani z opozycją (Robert Kwiatkowski, Marek Rutka).

W 2022 roku  Rada Mediów Narodowych kosztowała podatników 968, 9 tys., czyli o blisko 40 tys. więcej niż w 2021 roku.

Dołącz do dyskusji: Prezes Agnieszka Kamińska przedstawi plan „Polskie Radio 2.0”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Makrela od lat pokazuje jak zna się na tej robocie :D
odpowiedź
User
do GG
Liczba w nazwie strategii dotyczy słuchalności w procentach? Jeśli tak, to już w zasadzie udało się to osiągnąć
odpowiedź
User
sprzątaczka z II p
I Sekretarz Komitetu Centralnego Rady Propagandy Mediów Zwołał... Będą ciastka kawa i co tam jeszcze sobie I sekretarz zażyczy i to wszystko na koszt Suwerena a 2.0 to nic innego ja skrótowy koszt tej imprezy, który zapłaci suweren - 2.0 to jest 20 000 pln .
odpowiedź