SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio Dzieciom gotowe do startu. „Ostatnie przygotowania programowe”

Polskie Radio kończy tworzenie oferty programowej nowego kanału cyfrowego Polskie Radio Dzieciom. W tym celu spółka nawiązała współpracę z ponad 40 instytucjami. Możliwe, że stacja rozpocznie nadawanie jeszcze w tym roku - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Uruchomienie kanału dla dzieci na multipleksie cyfrowym w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zapowiedział w marcu br. Krzysztof Łuszczewski, ówczesny pełnomocnik Polskiego Radia ds. cyfryzacji (więcej na ten temat). Rozgłośnia miała wystartować w sierpniu, jednak jej start był przesuwany.

- Obecnie trwają ostateczne prace związane z ofertą programową stacji, a także rozmowy z podmiotami zajmującymi się edukacją i wychowaniem, które mogłyby stanowić dla niej merytoryczne wsparcie - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

W celu stworzenia oferty programowej Polskie Radio nawiązało współpracę z ponad 40 rządowymi i pozarządowymi instytucjami pracującymi na rzecz najmłodszych. Nad koncepcją programową pracują m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej i jego wyspecjalizowane agendy, Rzecznik Praw Dziecka, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, Komitet Ochrony Praw Dziecka, Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Matki i Dziecka, polscy przedstawiciele UNESCO czy Centrum Nauki Kopernik.

Programowo i technologicznie spółka jest gotowa do uruchomienia PR Dzieciom. W chwili obecnej nie można jednak wskazać dokładnego terminu rozpoczęcia nadawania kanału. - Nie jest wykluczone, że Polskie Radio Dzieciom wystartuje jeszcze w tym roku. Nie ma ostatecznej decyzji w tej sprawie, ponieważ trwają ostatnie przygotowania programowe i formalne - dodaje Kazimierski.

PR Dzieciom będzie kanałem przeznaczonym dla dzieci w wieku 3-8 lat. W jego ramówce znajdzie się dużo dziecięcej muzyki, a także audycje edukacyjne (np. o znaczeniu pojęć) oraz archiwalne słuchowiska. Poza tym mali słuchacze będą mogli w prosty sposób uczyć się języka angielskiego za pomocą piosenek i zabaw językowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio Dzieciom gotowe do startu. „Ostatnie przygotowania programowe”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
"będzie odpowiadała oczekiwanią dzieci" - i tu też analfabeci... masakra.
Dobrze, że chociaż nie chcą zapłaty za dobre dziennikarstwo.
13 10
odpowiedź
User
zxc
odpowiednią datą uruchomienia tej stacji byłby 1 styczen a więc wtedy gdy powiększą zasięg cyfrowego radia
9 9
odpowiedź
User
Ech
Znów angielski? Może wystarczy skupić się na języku polskim? Wystarczająco dużo do nauczenia w tym wieku...
11 9
odpowiedź