SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio zmienia korespondenta w Berlinie: Wojciech Osiński za Waldemara Maszewskiego

Wojciech Osiński w miejsce Waldemara Maszewskiego został korespondentem Polskiego Radia w Berlinie. Maszewski przygotowywał korespondencje ze stolicy Niemiec od trzech lat.

fot. polskie radio Article

Waldemar Maszewski został korespondentem Polskiego Radia w Berlinie z początkiem marca 2017 roku, zastępując Wojciecha Szymańskiego. Zanim zaczął pracę dla publicznego nadawcy, współpracował m.in. z portalem Niezależna.pl, Smoleńsk-2010.pl, a także z "Gazetą Polską", "Gazetą Polską Codziennie", Radiem Maryja i TV Republika. Mieszka w Niemczech od lat, szefując tam "Forum Polonijnemu”.

Wojciech Osiński jest specjalistą w dziedzinie Niemiec, skąd współpracuje i przysyła depesze m.in. dla serwisu Tysol.pl, publikuje także w tygodniku „Sieci” i miesięczniku „wSieci Historii”.

Polskie Radio ma swoich korespondentów w 15 krajach, m.in. w Rosji (Maciej Jastrzębski), USA (Małgorzata Kałuża i Marek Wałkuski), we Włoszech, na Białorusi (Włodzimierz Pac) czy Chinach (Tomasz Sajewicz). W 2019 roku publiczny nadawca osiągnął 316,11 mln zł przychodów, o 6,07 proc. mniej niż rok wcześniej, oraz 10,44 mln zł straty netto (wobec 15,3 mln zysku netto w 2018 roku).

 

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio zmienia korespondenta w Berlinie: Wojciech Osiński za Waldemara Maszewskiego

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niecierpliwa
A kiedy wymienią prezesa PR ?
31 0
odpowiedź
User
Wlewu botoxu do mózgu
A kiedy zmiana logopedki z Białegostoku? Najgorsze wyniki słuchalności w historii, straty finansowe, utrata zaufania do instytucji i odpływ wybitnych dziennikarzy to zasługi tej specjalistki od niszczenia.
30 1
odpowiedź
User
sky
tygodnik "Śmieci" w natarciu
16 0
odpowiedź