SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio wysyła 12-osobową ekipę na IO 2021

Polskie Radio na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 wysyła 12 osób. Nadawca uruchomi w Tokio własne studio nadawcze, a reporterzy będą mogli relacjonować rywalizację sportowców bezpośrednio z 8 stanowisk na arenach olimpijskich. Planowanych jest ponad 120 godzin transmisji i relacji. Powstanie również olimpijski serwis internetowy.

Część ekipy dziennikarskiej Polskiego Radia na Igrzyska Olimpijskie w Tokio - w środku prezes Agnieszka Kamińska; fot. Polskie RadioCzęść ekipy dziennikarskiej Polskiego Radia na Igrzyska Olimpijskie w Tokio - w środku prezes Agnieszka Kamińska; fot. Polskie Radio

Do Tokio Polskie Radio wysyła 10 dziennikarzy i 2 inżynierów dźwięku i emisji. Będą to reporterzy: Rafał Bała, Witold Banach, Artur Dyczewski, Cezary Gurjew, Andrzej Janisz, Filip Jastrzębski, Tomasz Kowalczyk, Jakub Niziński, Robert Skrzyński i Dariusz Urbanowicz oraz technicy: Michał Jakubik i Krzysztof Sagan.

- To wspaniali fachowcy, którzy gwarantują naszym słuchaczom profesjonalne relacje i raporty z Tokio. Dzięki nim będziemy mogli poczuć się tak, jakbyśmy byli na arenach olimpijskich zmagań. Bo właśnie emocje, które towarzyszą relacjonowaniu wydarzeń sportowych są wartością, której w żadnym innym mediów nie da się oddać tak mocno, jak w radiu - komentuje Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Podczas Igrzysk w Tokio - odbywających się bez udziału widzów i z zastosowaniem bardzo ścisłego reżimu sanitarnego dla dziennikarzy - Polskie Radio uruchomi własne studio nadawcze w miejscowym centrum radiowo-telewizyjnym IBC (The International Broadcast Centre). Dzięki temu reporterzy Polskiego Radia będą mogli relacjonować rywalizację sportowców bezpośrednio z 8 stanowisk reporterskich na arenach olimpijskich. Złoży się to na ponad 120 godzin relacji, wejść reporterskich i raportów. Będą również bezpośrednie transmisje meczów naszej męskiej drużyny siatkarskiej.

Serwisy olimpijskie pojawią się w: Jedynce, Trójce, Czwórce i Polskim Radiu 24. Igrzyska będzie można również śledzić dzięki specjalnemu, multimedialnemu serwisowi internetowemu tokio2020.polskieradio24.pl, który wystartuje 20 lipca.

- Co prawda żyjemy w czasach szybkich, cyfrowych mediów, ale niezaprzeczalną wartością radia jest możliwość błyskawicznego - dosłownie w sekundę - przeniesienia się z obiektu na obiekt, z jednej olimpijskiej areny na drugą. W ten sposób nasi dziennikarze będą relacjonować walkę o medale Polaków, a słuchacze będą mogli dopingować naszych sportowców - informuje Cezary Gurjew, kierownik redakcji sportowej radiowej Jedynki i szef ekipy olimpijskiej publicznego nadawcy.

Oficjalna prezentacja dziennikarskiej ekipy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 Polskie Radio zorganizowało w poniedziałek, 12 lipca w swojej siedzibie. Podczas spotkania prezes nadawcy Agnieszka Kamińska wspomniała m.in. o długoletniej tradycji Polskiego Radia w relacjonowaniu wydarzeń z olimpijskich aren.

- Polskie Radio wysyła dziennikarzy sportowych na Igrzyska Olimpijskie nieprzerwanie od IO w Berlinie w 1936 roku, kiedy to podczas zawodów pracowała czteroosobowa ekipa reporterów. Tokio 2020 to kolejne, dwudzieste już letnie Igrzyska obsługiwane przez naszych dziennikarzy - komentuje Agnieszka Kamińska. Przypomnijmy - Polskie Radio miało swojego wysłannika również na IO w Los Angeles w 1984 roku, kiedy kraje tzw. bloku wschodniego zbojkotowały tę imprezę - dodaje.

Przełożone z ubiegłego roku Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 odbędą się w dniach 23 lipca-8 sierpnia. Polska ekipa liczyć będzie 428 osób, w tym 215 zawodników - 103 kobiety i 112 mężczyzn. Biało-czerwoni wezmą udział w 138 z 339 konkurencji w 28 dyscyplinach.

Polskie Radio zrelacjonuje również Igrzyska Paraolimpijskie

Polskie Radio relacjonować będzie również Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020, które będą się odbywać między 24 sierpnia a 5 września, gdzie - po raz pierwszy od 2008 roku - wyśle własnego reportera. Będzie nim Krzysztof Kuzak.

W 2020 roku Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu rtv i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.

Udział Jedynki pod względem słuchania w drugim kwartale 2021 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 4,5 proc., Trójki - 2,2 proc., a Polskiego Radia 24 - 0,6 proc.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio wysyła 12-osobową ekipę na IO 2021

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
botoksowa
Dlaczego nie jadą Łukasz Ciechański i Kodym ? Jestem zbulwersowana.
odpowiedź
User
Mona
Parcie prezes na szkło jest odwrotnie proporcjonalne do jej kompetencji. Wiadomość z jej wizerunkiem to spadek zaufania (o ile jakiekolwiek było), zażenowanie i znudzenie. Dla wszystkich, bez różnicy. Niestety, rykoszet trafia w Bogu ducha winnych dziennikarzy. Ludzie są zmęczeni - sztuczny sukces, zakłamane i zmanipulowane sprawozdania i dane, podpinanie się pod czyjeś osiągnięcia, radio kierowców - bubel.
odpowiedź
User
Abonent
Przyjemnego wyjazdu do Tokio życzy sponsor - podatnik
odpowiedź