SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio musi ujawnić kwoty i beneficjentów nagród z 2017 i 2018 roku

Sieć Obywatelska Watchdog Polska wygrała proces z Polskim Radiem przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. Publiczny nadawca - w myśl wyroku - powinien przekazać tej organizacji informacje o nagrodach i premiach dla pracowników wypłacanych w 2017 i 2018 roku. Wyrok nie jest prawomocny, radio nie komentuje go.

 

Article

Watchdog Polska wygrał już jeden proces w tej sprawie. W 2018 roku organizacja zaskarżyła decyzję Polskiego Radia, w której nadawca odmówił ujawnienia danych na temat nagród, argumentując to tym, że podanie do publicznej wiadomości nazwisk i kwot nagród mogłoby naruszać prywatność pracowników.

W wyroku sprzed kilku dni WSA wskazuje, że Polskie Radio nie może w całości odmawiać dostępu do takich danych, gdyż wśród pracowników są także osoby pełniące funkcje publiczne. W związku z tym opinia publiczna ma prawo wiedzieć, kto z tego grona był nagradzany w latach 2017 – 2018 i jakimi kwotami.

Wyrok nie jest prawomocny, nie wiadomo, czy Polskie Radio odwoła się od niego (ma na to 30 dni). Nadawca nie odpowiedział na nasza prośbę o komentarz w tej sprawie.

Watchdog Polska domaga się ujawnienia nazwisk osób nagradzanych i kwot nagród także od TVP, która odmawia ujawnienia tych danych. Ta sprawa także rozpatrywana jest przez sąd. W 2017 roku z kolei organizacja zażądała od telewizji Polskiej ujawnienia nazwisk osób przygotowujących paski w TVP Info. Telewizja publiczna nie zrobiła tego, również i w tym przypadku zasłaniając się ochroną danych osobowych.

W 2019 roku Polskie Radio osiągnęło 316,11 mln zł przychodów, o 6,07 proc. mniej niż rok wcześniej, oraz 10,44 mln zł straty netto (wobec 15,3 mln zysku netto w 2018 roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio musi ujawnić kwoty i beneficjentów nagród z 2017 i 2018 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl