SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Polskie Radio bez podania przyczyny nie przedłużyło umowy z Markiem Lehnertem, Piotr Kowalczuk nowym korespondentem w Rzymie

Marek Lehnert nie jest już korespondentem Polskiego Radia w Rzymie. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl - dziennikarz nie odszedł sam: zarząd radia nie przedłużył mu odnawianej co rok umowy. - Nie byłem tym zaskoczony, uprzedzano mnie, że tak może się stać, chociaż powodów nie znam - mówi nam Lehnert. Zastąpi go Piotr Kowalczuk.

Siedziba Polskiego Radia, Foto: Małgorzata Sas/PR Article

Marek Lehnert pracował jako korespondent Polskiego Radia w Rzymie od 1993 roku. Co roku 1 marca miał przedłużaną umowę. - Tym razem, gdy zbliżał się termin jej przedłużenia, z biura Informacyjnej Agencji Radiowej zaczęły napływać do mnie sygnały, że raczej nie mam się spodziewać kolejnego roku pracy jako korespondent. I rzeczywiście tak się stało: ostatniego dnia lutego dostałem telefoniczną informację, że umowa nie zostanie przedłużona. Nie podano mi żadnych powodów podjęcia takiej decyzji - mówi Marek Lehnert portalowi Wirtualnemedia.pl.

- W każdym razie to nie była moja decyzja. Nie ja zrezygnowałem z nadawania korespondencji z Rzymu, to ze mnie zrezygnowano - zaznacza.

Dziennikarz nie wie, dlaczego Polskie Radio nie chce już korzystać z jego usług. - Nawet się nie zastanawiam nad tym. Moi znajomi mówią mi, żebym teraz po prostu cieszył się świeżym powietrzem i wolnym czasem - podsumowuje. Jak się dowiadujemy, zarząd nadawcy zaproponował Lehnertowi (który wciąż jest pracownikiem radia, choć już nie korespondentem) powrót do Warszawy i pracę tu na pół etatu. Dziennikarz nie przystał na takie warunki.

Marek Lehnert mieszka w Rzymie od 1975 roku i - jak się dowiedzieliśmy - nie zamierza wracać do Polski. - Nie wiem jeszcze, co będę robił. Być może pojawi się jakaś propozycja pracy od którejś stacji radiowej, trudno powiedzieć. Na razie nie mam sprecyzowanych planów - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.

Długoletniego rzymskiego korespondenta Polskiego Radia zastąpi teraz Piotr Kowalczuk. To długoletni dziennikarz polskiej sekcji BBC w Londynie i w Rzymie, współpracownik „Rzeczpospolitej” (pisze do jej działów o zagranicy i sporcie) oraz „Do Rzeczy”.

Przypomnijmy, że z Polskiego Radia ostatnio odszedł berliński korespondent Wojciech Szymański (zastąpił go Waldemar Maszewski) i Grzegorz Drymer korespondent w Londynie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio bez podania przyczyny nie przedłużyło umowy z Markiem Lehnertem, Piotr Kowalczuk nowym korespondentem w Rzymie

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Współpracownik Do rzeczy. I wszystko jasne.
54 11
odpowiedź
User
SekNula
Sprawdźcie Państwo to co piszecie. Grzegorz Drymer nie odszedł. Także podziękowano mu za współpracę bez podania przyczyn.
33 12
odpowiedź
User
tak?
chyba tego świeżego powietrza trochę już łyknąłeś. może czas je wypuścić. nie umiesz powiedzieć "nie" na tego typu dochodzenia? robi się pospolicie. ale bardzo dobrze przynajmniej wiemy: ile was, gdzie i za ile. nie wiem czy ta wiedza jest dla was korzystna
10 35
odpowiedź
User
Kama
Gratulacje Piotrze. Powodzenia!
13 35
odpowiedź
User
uff
uff , ktoś posłuchał go i zakończył cierpienia słuchaczy w czasie serwisów
21 45
odpowiedź