SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio przeciw korupcji

"Jesteśmy przeciw" - nowa akcja na antenie Programu 1 Polskiego Radia

Po hasłem „Jesteśmy przeciw: korupcji, arogancji, głupocie” rozpoczęła się akcja antenowa Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia oraz Programu 1. Jej celem jest zwrócenie uwagi na funkcjonowanie urzędów, poszerzenie świadomości prawnej społeczeństwa oraz zmiana przekonania, że urząd jest dla urzędników, a nie dla obywateli, jak również wychwycenie niejasnych sytuacji - nieuregulowanych przepisami, które dają możliwość nadużyć przy podejmowaniu decyzji przez urzędników.

Uruchomiony został specjalny numer telefonu czynny całą dobę (22-645 21 11), pod którym słuchacze mogą zgłaszać swoje problemy. Również podczas dyżurów telefonicznych reporterów – raz w miesiącu w dniu emisji programu w godz. 10.00-22.00 - będą mogli opowiedzieć o kłopotach w walce z urzędami.

W każdy ostatni czwartek miesiąca prowadzący akcję – Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Ernest Zozuń - będą prezentować problemy z urzędami i z urzędnikami zgłoszone przez słuchaczy, materiały reporterskie oraz rozmowy ze specjalnymi gośćmi. Tematy związane z urzędem będą przewijać się na antenie Programu 1 przez cały dzień, począwszy od „Sygnałów dnia” poprzez „Cztery pory roku” i „Z pierwszej ręki”, aż do magazynu „Jesteśmy przeciw”, który rozpoczyna się o godz. 20.31.

Powstała również strona internetowa: www.radio.com.pl/reportaz/przeciw/, na której można znaleźć szczegóły dotyczące akcji, poruszanych tematów oraz rozmowy z gośćmi programu.

Kampania przygotowywana przy współpracy z Fundacją Batorego, będzie trwała na antenie Programu 1 przez cały rok.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio przeciw korupcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl