SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Lublin z audycjami dla uchodźców z Ukrainy

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje, że kolejni nadawcy angażują się w pomoc Ukraińcom. Polskie Radio Lublin wprowadziło na antenę dodatkowe audycje i treści internetowe w języku ukraińskim, adresowane do stale napływających z Ukrainy uchodźców.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Radio Lublin współpracuje też z redaktor Anną Gordijewską z „Kuriera Galicyjskiego” ze Lwowa, która na bieżąco relacjonuje sytuację na Ukrainę. W ramówce Radia Lublin od poniedziałku do piątku o godz. 12.50 („Pogotowie radiowe”) i 18.50 („Aktualności”) nadawany jest cykl „Pasibnik”. To praktyczny poradnik (w języku ukraińskim) z niezbędnymi informacjami dla osób przekraczających polską granicę.

Także uruchomiony przez Radio Lublin portal (https://radio.lublin.pl/2022/02/1426344/) zawiera informacje w języku ukraińskim, materiały dźwiękowe i tekstowe (w tym „Pasibnik”) oraz kody QR z odnośnikami do linków z adresami, pod którymi uchodźcy mogą otrzymać pomoc.

Radio Lublin jest dostępne na częstotliwościach: 102,2 FM (Lublin), 103,1 FM (Ryki), 103,2 FM (Zamość), 100,9 FM (Chełm) i 93,1 FM (Biała Podlaska), a także drogą internetową i na kanale 11B DAB+ w Lublinie.

Ukraińskie radio w DAB+

Od piątku w ramach multipleksu cyfrowego radia DAB+ Polskiego Radia jest nadawane Ukraińskie radio. Nadaje m.in. z Przemyśla, dzięki czemu dociera na część terytorium Ukrainy. Stację RMF Ukraina uruchomił w tym mieście prywatny nadawca. Niebawem podobnych rozgłośni w polskim eterze ma się pojawić więcej, także w innych lokalizacjach.

Telewizja Polska oferuje TVP ABC 2 (z ukraińskimi pasmami dla dzieci) i stację Perszyj (ukraińska „Jedynka”) w ramach HbbTV. Dostęp do niej mają odbiorcy naziemni, których telewizory obsługują telewizję hybrydową i są podłączone do internetu. Oba kanały są też dostępne w aplikacjach TVP GO i TVP VOD.

Kanał Ukraina 24 jest dostępny na platformach satelitarnych oraz w serwisach streamingowych: Canal+ online, Polsat Box Go, Player, WP Pilot. W portalu Onet stacja jest dostępna z symultanicznym tłumaczeniem.

Dołącz do dyskusji: Radio Lublin z audycjami dla uchodźców z Ukrainy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl