SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Czabański: nie widzę żadnego powodu, żeby Rada Mediów Narodowych zajmowała się Polskim Radiem

Wiosenna ramówka Trójki została skrytykowana i odrzucona większością głosów członków rady programowej Polskiego Radia. Mimo to Rada Mediów Narodowych nie zajmie się tym tematem na swoim posiedzeniu. - Nie widzę żadnego powodu, żeby Rada Mediów Narodowych zajmowała się Polskim Radiem - odpowiada Krzysztof Czabański, szef RMN portalowi Wirtualnemedia.pl.

Krzysztof Czabański, fot. AKPA Article

Podczas ostatniego posiedzenia rady programowej Polskiego Radia odrzucono propozycję programową na wiosnę dla Programu Trzeciego. 10 członków było przeciw, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Poseł PiS i przewodniczący rady programowej Marek Suski przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że „ramówka była tak słaba, że nie dało się jej obronić”. - Przewiduję kolejne specjalne posiedzenie poświęcone Programowi Trzeciemu Polskiego Radia – skomentował.

Czabański: nie widzę powodu, by RMN zajmowała się Polskim Radiem

Postanowiliśmy zapytać Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych o to, czy Rada Mediów Narodowych wobec krytycznej oceny rady programowej zajmie się sytuacją w Polskim Radiu. Do jej obowiązków należy powoływanie i odwoływanie władz mediów publicznych, ale cyklicznie spotyka się także z zarządami, by oceniać sytuację w spółkach.

- Rada Programowa to ciało konsultacyjno-doradcze, służące swoimi opiniami zarządowi spółki w obszarze wyłącznie programowym. Sam z zaciekawieniem czekam na ich konkretne propozycje programowe, dotyczące programu 3 PR. Rozumiem, że niebawem złożą je zarządowi na piśmie, jak nakazuje ład korporacyjny. Wszystko, co będzie w nich interesujące, zarząd, jak sądzę, starannie rozważy – komentuje dla Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański.

Zaznacza, że osobiście liczy na wzajemne korzyści ze współpracy rady programowej z zarządem. - Rada wyraża umotywowane opinie w sprawach programowych (nie personalnych i nie zarządczych), a zarząd podejmuje decyzje, jakie uznaje za korzystne dla radia. W tej sytuacji nie widzę żadnego powodu, żeby Rada Mediów Narodowych zajmowała się Polskim Radiem – stwierdza szef RMN.

Wiosną sporo zmian

W wiosennej ramówce Trójki zabraknie „Winien i ma” (w piątki od 9.00 do 10.00); „Świat i ludzie” (w soboty od 14.00 do 15.00); „Muzycznej Poczty UKF” (od poniedziałku do czwartku od 9.00 do 9.50) oraz „Trójkowo Rockowo” (od poniedziałku do czwartku między 10.00 a 11.00).

W sobotę "Audycja Podzwrotnikowa" Wojciecha Cejrowskiego zostanie wydłużona do 2 godzin (10.00-12.00) ze względu na "dużą popularność” (więcej o całej ramówce piszemy tutaj).

Zadaniem postawionym przed zespołem Trójki ma być „budowanie audytorium w grupie młodszych słuchaczy określanych jako: 30+, aktywni, poszukujący, zaangażowani".

W pierwszym kwartale br. Trójka spadła z czwartej na jedenastą lokatę w rankingu stacji radiowych według badania Radio Track Kantar Polska. Jej wynik zmniejszył się o 3,2 pkt. proc. (zdecydowanie najbardziej w zestawieniu) do 2,1 proc. Jest to drugi najniższy udział stacji w historii badania Radio Track (rekordowo niski udział Trójka miała w fali grudzień 2020-luty 2021 - 1,9 proc.). Trójkę w pierwszym kwartale br. oprócz Jedynki i Audytorium 17 wyprzedziły także takie stacje, jak: RMF MAXXX, VOX FM, Złote Przeboje, Antyradio i TOK FM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Czabański: nie widzę żadnego powodu, żeby Rada Mediów Narodowych zajmowała się Polskim Radiem

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Studio Yayo
Jeśli pan Czabański nie widzi, to może źle dobrane okulary? :)
32 0
odpowiedź
User
antykacz
Żałosny pisowski komuch
34 0
odpowiedź
User
.
Racja bo nikt tego nie słucha a to miejsce jest ciepłą przechowalnią pokrak i niedorobieńców.
20 1
odpowiedź