SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio uruchamia Regionalne Centrum Szkoleniowe we współpracy z Europejską Unią Nadawców

Prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej Rogoyski i członek zarządu Mariusz Staniszewski podpisali w czwartek dokumenty o współpracy z Europejską Unią Nadawców, dzięki którym dziennikarze rozgłośni będą mogli brać udział w szkoleniach organizowanych przez EBU.

fot. Polskie Radio Article

Podpisane porozumienie zakłada realizację w Polskim Radiu dwóch sesji szkoleniowych rocznie. Poza dziennikarzami Polskiego Radia w szkoleniach będą mogli brać udział przedstawiciele mediów publicznych z państw Grupy Wyszehradzkiej, z krajów bałtyckich oraz z części państw Partnerstwa Wschodniego.

Celem współpracy ma być zorganizowanie w Warszawie szkoleniowego huba, który swoim zasięgiem obejmie cały region Europy Środkowo-Wschodniej.

- Ułatwi to zdobywanie wiedzy i umiejętności dziennikarzom, a mediom publicznym pozwoli na dalszy rozwój - stwierdził Noel Curran z Europejskiej Unii Nadawców. - Ze względu na swoje położenie, Warszawa jest doskonałym miejscem na utworzenie takiego centrum - dodał Curran.

- Cieszymy się, że dzięki temu przedsięwzięciu nasi dziennikarze będą mogli zdobywać nowe umiejętności. Z przyjemnością też będziemy gościć kolegów z innych państw europejskich - skomentował Andrzej Rogoyski, prezes zarządu Polskiego Radia.

Członek zarządu rozgłośni Mariusz Staniszewski poinformował również, że w pierwszej kolejności odbędą się szkolenia z dziennikarstwa mobilnego i wykorzystania mediów społecznościowych w pracy reporterskiej.

- Nowoczesne organizacje medialne muszą mierzyć się z koniecznością kreowania różnych form kontentu i wykorzystywania różnych sposobów jego dystrybucji, a kontent online staje się w dzisiejszych czasach absolutnym priorytetem - tłumaczy.

Jednym z wykładowców w powstającym centrum szkoleniowym będzie Mark Egan, dziennikarz, producent i trener z dwunastoletnim doświadczeniem w BBC. Jako szkoleniowiec pracuje dla EBU, BBC, Guardiana czy agend ONZ takich jak UNHCR.

Europejska Unia Nadawców (EBU) to organizacja działająca na rzecz mediów publicznych, dbając o ich interesy na lokalnych i międzynarodowych rynkach. W jej skład wchodzi 117 organizacji medialnych z 56 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, a dodatkowo 33 organizacje zrzeszone z Afryki, Azji, Oceanii i obu Ameryk.

Z danych Radio Track wynika, że w IV kwartale ub.r. udział Jedynki w rynku radiowym wyniósł 5,9 proc. (po spadku o 1 p.proc.), Trójki - 5,6 proc. (po spadku o 0,5 p.proc.), a Polskie Radio 24 zanotowało udział na poziomie 0,6 proc.

W 2017 roku Polskie Radio zanotowało 297,92 mln złotych przychodów oraz zysk netto przekraczający 2,79 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio uruchamia Regionalne Centrum Szkoleniowe we współpracy z Europejską Unią Nadawców

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bgf
Wszystko w miarę dobrze tylko potrzebujecie kogoś kto zajmie się finansami radia. Dotacja może będzie może nie ale i tak o finanse trzeba dbać codziennie bo pracownicy w tym roku tez chcą conieco
9 8
odpowiedź