SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 100 firm gastronomicznych w akcji #WzywamyPosiłki dostarcza jedzenie personelowi medycznemu

Ruszyła ogólnopolska obywatelska akcja #WzywamyPosiłki, w ramach której codziennie na terenie Polski dostarczane są posiłki personelowi medycznemu. W akcji, na zasadach pro bono, udział biorą sieci restauracji, firmy cateringowe, producenci żywności i napojów oraz kilkadziesiąt mniejszych podmiotów z branży gastronomicznej. W pierwszych godzinach działania dostarczono 2417 posiłków.

Article

Inicjatywa #WzywamyPosiłki zrodziła się z chęci okazania wdzięczności i wsparcia pracownikom służby zdrowia, którzy walczą z pandemią koronawirusa.  Organizatorzy weryfikują stan zapotrzebowania na żywność i napoje w poszczególnych placówkach i wysyłają posiłki tam, gdzie rzeczywiście ktoś na nie czeka. Dostawy obejmują szpitale, stacje pogotowia i laboratoria diagnostyczne – codziennie dołączają kolejne miejsca.

Akcja rozpoczęła się w piątek 13 marca od zamieszczonego na Facebooku posta na prywatnym profilu z apelem o zorganizowanie wsparcia dla personelu szpitalnego. W weekend powstał sztab organizacyjny, a w poniedziałek do #WzywamyPosiłki zaczęli dołączać mali i duzi partnerzy, którzy pro bono dostarczają posiłki i swoje produkty do szpitali. 

W gronie partnerów strategicznych są już: AmRest – operator sieci restauracji KFC, Pizza Hut, Burger King i kawiarni Starbucks, Costa Coffee, McDonald’s, catering dietetyczny Maczfit, RedBull. Na wezwanie odpowiedzieli także lokalni przedsiębiorcy – na dziś chęć przystąpienia do akcji zdeklarowało ponad 100 firm z całej Polski, m.in Gąska, OnLemon, FitFood, 7 kuchni, FoodHarmony (woj.małopolskie); Legendy Miasta, Koper Włoski, Szkatuła, Zielony Talerzyk, Bombardino Botanik, IncognitO czy Salti Restauracja Pizzeria (woj.lubelskie).

Inicjatywa ma charakter otwarty i codziennie dołączają do niej kolejne marki i miejsca, których lista uzupełniana jest na bieżąco na stronie www i w mediach społecznościowych.

Do akcji dzisiaj dołączy Szlachetna Paczka, która zapewni wsparcie organizacyjne, dzięki któremu zwiększy się zasięg akcji, a specjalna zbiórka pozwoli zaangażować w działania pomocowe mały biznes gastronomiczny, który sam znalazł się w niezwykle trudnej sytuacji. Akcję #WzywamyPosiłki wesprzeć będzie mógł każdy bez wychodzenia z domu.

W nagłośnieniu wszystkich działań pomaga polski oddział Facebooka, który także został oficjalnym partnerem inicjatywy.

Za #WzywamyPosiłki stoi grupa osób, które zorganizowały się za pomocą social mediów. Sztab główny w ciągu kilku godzin, spontanicznie stworzyli ludzie związani zawodowo z produkcją koncertów, eventów i komunikacją marketingową z Warszawy i Krakowa. Po kilku dniach intensywnych działań grupa liczy już kilkadziesiąt osób na terenie całej Polski.  Wszyscy działają charytatywnie.

Dołącz do dyskusji: Ponad 100 firm gastronomicznych w akcji #WzywamyPosiłki dostarcza jedzenie personelowi medycznemu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
enum
Czy ktoś przed pandemią mówił,że lekarze nie mają co jeść?
Im więcej ludzi będzie się kręciło wokół szpitali,tym częściej będą występować zarażenia.
Nie zawsze pospolite ruszenie przynosi dobre skutki.
odpowiedź
User
WzywamyPosiłki
Ta akcja polega również na tym, żeby w chaosie pospolitego ruszenia zaplanować ten proces i przeprowadzić go bezpiecznie. Jesteśmy w stałym kontakcie z placówkami medycznymi i we współpracy z nimi. Wszystkie dostawy odbywają się według wytycznych pracowników szpitali, pogotowia i laboratoriów.
odpowiedź