SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad 21 mln fałszywych kont usuniętych z LinkedIn w ciągu pół roku. 98 proc. zablokowały automaty

Od początku stycznia do końca czerwca 2019 roku z LinkedIn usunięto 21,6 mln fałszywych kont. 98 proc. takich profili zostało zablokowanych przez automatyczne systemy oparte na sztucznej inteligencji.

Article

LinkedIn jest serwisem społecznościowym służącym głównie do kontaktów zawodowych, który w połowie 2016 r. został przejęty przez Microsoft za kwotę 26,2 mld dol. Według informacji podanych przez firmę z platformy korzysta obecnie ponad 645 mln użytkowników na całym świecie.

Teraz LinkedIn na stronie internetowej ujawnił efekty zwalczania w serwisie fałszywych kont, które są wykorzystywane m.in. do rozsyłania spamu czy oszustw internetowych.

W okresie od początku stycznia do końca czerwca 2019 r. z LinkedIn zostało usuniętych ponad 21,6 mln fałszywych profili. Firma podaje, że 95 proc. tych kont (19,5 mln) zostało zablokowanych już na etapie rejestracji, zanim jeszcze stały się widoczne dla użytkowników platformy.

Według statystyk 98 proc. zlikwidowanych kont zostało zidentyfikowanych przez stosowane przez LinkedIn automatyczne mechanizmy wykorzystujące sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe.

Serwis zaznacza też, że ok. 2 mln profili zablokowano już po ich pojawieniu się na platformie, a 67 tys. zostało zlikwidowanych na skutek doniesień ze strony użytkowników serwisu.

Dołącz do dyskusji: Ponad 21 mln fałszywych kont usuniętych z LinkedIn w ciągu pół roku. 98 proc. zablokowały automaty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl