SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad połowa seniorów nie używa komórek, tylko co setny posiada smartfona

53 proc. Polaków powyżej 59. roku życia przyznaje, że nie korzysta z telefonów komórkowych, a tylko 1 proc. z nich deklaruje posiadanie telefonu typu smartfon - wynika z badania PBS DGA.

Ponad połowa seniorów nie używa komórek, tylko co setny posiada smartfona

Telefony komórkowe posiada obecnie prawie 83 proc. Polaków, w tym ponad 98 proc. osób w przedziale wiekowym 25 – 39 lat.

Sytuacja wygląda diametralnie różnie wśród osób powyżej 59. roku życia, gdzie ponad połowa (53 proc.) badanych przyznaje, że nie korzysta z komórek.

Czy obecnie posiada Pan(i) na własność telefon komórkowy?

Użytkownikami telefonów typu smartfon są głównie osoby dobrze wykształcone. Blisko 53 proc. posiadaczy tego typu urządzeń ma wyższe wykształcenie. Wraz ze spadkiem poziomu wykształcenia zmniejsza się również liczba posiadaczy smartfonów. Obecnie 80 proc. właścicieli smartfonów to osoby poniżej 40. roku życia. Natomiast wśród osób powyżej 59. roku życia zaledwie 1 proc. deklaruje posiadanie telefonu tego typu.

Proszę powiedzieć, czy posiada Pan(i) telefon typu smartfon?

Ponad 88 proc. badanych przyznaje, że nie korzysta z internetu w komórce. Liczba osób korzystających z internetu w telefonie komórkowym proporcjonalnie spada wraz ze wzrostem wieku. Przyglądając się grupom wiekowym Polaków, internet w komórce również nie cieszy się dużym powodzeniem wśród tych najmłodszych. W grupie 15 -25 lat wynosi on 25 proc., a w grupie 25 – 39 lat już tylko 12 proc. 92 proc. badanych w wieku  40 – 59 lat przyznaje, że nie korzysta z internetu w telefonie komórkowym. Najgorzej sytuacja wygląda wśród osób powyżej 59. roku życia, bowiem w tej grupie aż 97 proc. nie korzysta z internetu w komórce.

Korzystanie z internetu w telefonie komórkowym

Badanie zostało przeprowadzone przez PBS DGA dla On Board PR na losowo dobranej, reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Polski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad połowa seniorów nie używa komórek, tylko co setny posiada smartfona

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl