SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Porozumienie Gowina w sondażu wyborczym poniżej 1 proc. poparcia

Liderem najnowszego sondażu wyborczego Research Partner jest Zjednoczona Prawica z ponad 30 proc. poparcia. Po opuszczeniu koalicji rządzącej, Porozumienie Jarosława Gowina ma 0,6 proc. poparcia. Debiutując w sondażu Agrounia może liczyć na 4,9 proc. głosów.

Jarosław Gowin, fot. newseria Article

W dniach 13-16 sierpnia 2021 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejną falę badania preferencji politycznych Polaków.

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 22 sierpnia, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 30,6 proc. respondentów. Także Koalicja Obywatelska odnotowała praktycznie taki sam wynik jak dwa tygodnie wcześniej i zagłosowałoby na nią 22,2 proc. badanych. Zyskała Polska 2050, którą poparłoby 17,0 proc. ankietowanych.

Mandaty w parlamencie zdobyłyby jeszcze Konfederacja, na którą swój głos oddałoby 7,2 proc. Polaków oraz Lewica, ciesząca się poparciem 6,9 proc. respondentów. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem.

Ponad 12 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Agrounia z prawie 5 proc. poparcia, Porozumienie poniżej 1 proc.

Research Partner przygotowała także sondaż uwzględniający opuszczenie Zjednoczonej Prawicy przez Porozumienie Jarosława Gowina oraz rozpoczęcie procedury rejestracji partii politycznej przez Agrounię.

Na tych zmianach najbardziej ucierpiały partie rządzące – poparcie dla Zjednoczonej Prawicy spadłoby aż o 3,2 punkty procentowe. Straciłaby także Polska 2050 (spadek o 2,5 p.p). Wzrosłaby także znacząco liczba Polaków, którzy mieliby kłopoty z zadeklarowaniem poparcia dla jakiegokolwiek ugrupowania politycznego (z 12,4 proc. do 15,8 proc.).

Na pytanie o znajomość Agrounii odpowiedziało twierdząco tylko 45 proc. respondentów, a mimo to prawie 5 proc. ankietowanych zadeklarowało oddanie głosu na tę organizację.

Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 67 proc..

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 13-16.08.2021, na ogólnopolskiej próbie 1039 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Porozumienie Gowina w sondażu wyborczym poniżej 1 proc. poparcia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel.
Poseł Jarosław G.musi odejść,a Jarosław K. musi zostać.
3 4
odpowiedź
User
heszki
I na co ci to było Gowin? Teraz jestes POlityczny trup
2 0
odpowiedź
User
Janek
Tak to jest jak się chce zjeść ciastko i mieć ciastko.
8 0
odpowiedź