SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Portal Panorama Firm walczy ze spamem

Portal Panorama Firm, wyróżniany niejednokrotnie za najlepszy darmowy system pocztowy prowadzi nieustanne działania mające na celu zapewnienie swoim użytkownikom usług poczty elektronicznej na najwyższym poziomie.

Rozwiązania, o jakie w kwietniu wzbogaciła się poczta PF.pl niewątpliwe gwarantują portalowi wysokie miejsce wśród internetowych liderów. Mowa tu o absolutnie nowatorskim systemie antyspamowym zastosowanym w oferowanym przez portal bezpłatnym systemie poczty. Do korzyści jakie zapewnia system antyspamowy nie trzeba przekonywać żadnego internauty. Ilość otrzymywanych, a niechcianych wiadomości reklamowych napływających z niemal każdego zakątka świata niejednokrotnie przyprawiła o wielki ból głowy każdego użytkownika poczty. Stąd też zdecydowane działania administratorów poczty PF.pl w celu ukrócenia tego procederu.

Nowy system antyspamowy zastosowany w poczcie Panoramy Firm działa w oparciu o heurystyczne reguły, których zadaniem jest rozróżnienie przychodzących na konto pocztowe wiadomości osobistych od tych określanych mianem spamu. Wiadomości uznane przez system za spam są kasowane. Wprowadzony system spełnia swoją rolę zarówno przy dostępie do poczty przez stronę www, jak również przy użyciu zewnętrznych klientów poczty, takich jak Outlook czy Netscape Communicator.

Zamysłem twórców poczty portalu Panorama Firm było dostosowanie systemu antyspamowego do indywidualnych potrzeb konkretnego użytkownika. Z tą myślą ochronę można ustawić na jednym z trzech poziomów: agresywnym, standardowym oraz łagodnym. Decyzję o wyborze i konfiguracji konkretnego poziomu pozostawiono użytkownikowi. Nowy system antyspamowy zastosowany przez w poczcie Panoramy Firm wspomagany jest również przez system antywirusowy, co w jeszcze większym stopniu redukuje liczbę otrzymywanych przez użytkowników niepożądanych wiadomości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Portal Panorama Firm walczy ze spamem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl