SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Posłanka Pawłowicz do reportera TVN24 w Sejmie: „Zjeżdżaj, człowieku! Oszczerco, kłamco”

Wczoraj w Sejmie posłanka PiS Krystyna Pawłowicz po zadaniu pytania przez reportera TVN24 Radomira Wita odepchnęła jego mikrofon i obrzuciła inwektywami. - Zjeżdżaj, człowieku! Oszczerco, kłamco, TVN-ie bezczelny - skierowała do dziennikarza parlamentarzystka.

fot. TVN24Article

We wtorek posłowie z komisji sprawiedliwości i praw człowieka dyskutowali nad projektem zmian ustawy o Sądzie Najwyższym. Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej wniosła o wstrzymanie prac nad ustawą - zawnioskowała o odroczenie obrad komisji do dnia osiągnięcia porozumienia z Komisją Europejską w zakresie funkcjonowania systemu sądownictwa w Polsce i przestrzegania zasad praworządności.

Gwałtownie zareagowała na ten wniosek posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która stwierdziła, że przedstawicielka lewej części sali „nie potrafi otworzyć mordy bez obrażania kogokolwiek”. - Mam apel do tej lewej część sali, żeby opanowała chamstwo lewackie swojej przedstawicielki, która bez obrażania kogokolwiek nie potrafi po prostu mordy swojej otworzyć - powiedziała Krystyna Pawłowicz.

Jej słowa wywołały konsternację wśród posłów, ale parlamentarzyści kontynuowali prace. Właśnie o tę wypowiedź chciał zapytać Krystynę Pawłowicz na korytarzu po wyjściu z sali reporter TVN24 Radomir Wit.

- Pani poseł, używanie takiego słowa jak „mordy”… - zaczął zadawać pytanie, którego nie zdążył dokończyć, bo posłanka PiS odepchnęła jego mikrofon. - Zjeżdżaj, człowieku tam! - wypaliła przedstawicielka Prawa i Sprawiedliwości w kierunku dziennikarza. - Pani poseł, dlaczego pani się tak wyraża? Dlaczego pani w ten sposób mówi? - dopytywał reporter TVN24. - Proszę pana: oszczerco, kłamco, TVN-ie bezczelny - zakończyła Pawłowicz i wyszła z budynku w towarzystwie innego posła PiS.

Stacja TVN24 wyemitowała materiał prezentujący zachowanie posłanki Pawłowicz w wieczornym programie „Szkło kontaktowe”. Poniżej publikujemy fragment programu.

Przypomnijmy, że w grudniu ub.r. poseł Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej starał się wyrwać mikrofon ówczesnemu reporterowi „Minęła 20” Łukaszowi Sitkowi, który pytał posła o spotkanie polityków PO z sędziami KRS i Sądu Najwyższego. Wielu dziennikarzy skrytykowało Grupińskiego, zaznaczając, że Sitek nie przestrzega elementarnych standardów dziennikarskich.

Krystynie Pawłowicz w przeszłości zdarzało się krytykować konkretnych dziennikarzy. W grudniu 2014 roku posłanka nazwała reporterkę TVN24 Agatę Adamek "idiotką", za co później przeprosiła w przysłanym do stacji liście. W sierpniu 2015 roku napisała do ówczesnej reporterki „Wiadomości” Justyny Dobrosz-Oracz, że PiS po przejęciu władzy zadba o jej zdrowie, a do Jarosława Kuźniara (wówczas w TVN24) - żeby skończył studia w założonej przez o. Tadeusza Rydzyka Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Z kolei pod koniec grudnia 2015 roku, kiedy po przejęciu rządów przez PiS w Sejmie uchwalano nowelizację ustawy medialnej, posłanka zapowiedziała, że za kilka dni w mediach publicznych będą uczciwe przekazy informacyjne, a „pani J. Dobrosz-Oracz, p. Kraśko, p. Lewicka, p. Tadla, oboje Lisowie i reszta kłamczuchów dostaną skierowanie na kursy medialne resocjalizacyjne do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej do Torunia”.

W lipcu ub.r. dziennikarz Onetu Jonasz Jasnorzewski zapytał na korytarzu sejmowym Krystynę Pawłowicz, dlaczego Sejm w tak ekspresowym tempie zajmuje się nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. Parlamentarzystka zwróciła uwagę, że reformy systemu sądownictwa są wprowadzane przed przerwą wakacyjną w pracach parlamentu. - Po wakacjach weźmiemy się za was. To ja tak mówię - stwierdziła z uśmiechem Krystyna Pawłowicz. - Bo jesteście kłamczuchy - zaznaczyła, sprawdzając logo Onetu na mikrofonie reportera. Jesienią 2016 roku Pawłowicz poskarżyła się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na wydania „Faktów” TVN, które - jej zdaniem - były sprzeczne z ustawowym obowiązkiem rzetelnego i obiektywnego informowania i komentowania.

Dołącz do dyskusji: Posłanka Pawłowicz do reportera TVN24 w Sejmie: „Zjeżdżaj, człowieku! Oszczerco, kłamco”

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Doda
I to jest profesor prawa, katoliczka?
odpowiedź
User
stefania
katolik musi mówić prawdę, nawet jak boli
odpowiedź
User
Werdżin
I to nawet nie jest dramat tej biednej kobiety. Bycie delikatnie rzecz ujmując gburem nie jest niczym wyjątkowym, tacy ludzie są, wstyd, ale trudno. Dramatem to jest to, że są osoby, które ją wybrały i popierają.
odpowiedź