SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SDP pozwane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pozwał Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za artykuł dr Jolanty Hajdasz, broniący Agnieszki Siewiereniuk-Marciorowskiej i jednocześnie - jak twierdzą pozywający - mający stawiać w złym świetle procesujący się z dziennikarką Ośrodek. Konrad Dulkowski w rozmowie z nami zapowiadał kolejne pozwy w obronie dobrego imienia organizacji.

Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP SDP , członkini zarządu głównego SDP Article

Jolanta Hajdasz jest członkinią zarządu SDP, Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska natomiast procesuje się (z różnym rezultatem) od dłuższego już czasu z OMZRiK. Na stronach CMWP SDP ukazał się tekst, w którym szefowa Centrum, dr Hajdasz informowała o wzięciu w obronę Siewierwniuk-Maciorowskiej w związku z jednym z niekorzystnych dla niej wyroków sądowych z powództwa OMZRiK. Ten tekst stał się powodem, dla którego Ośrodek pozwał SDP.

Zdaniem osób reprezentujących Ośrodek, Hajdasz miała stanąć „w obronie nierzetelnego dziennikarstwa w wykonaniu Siewiereniuk-Maciorowskiej” i powtarzać w tekście „zmyślone i przekłamane informacje, dodając od siebie kilka słów. Jak np. stwierdzenie o skazaniu prezesa Ośrodka Konrada Dulkowskiego”.

Z relacji zamieszczonej w mediach społecznościowych wynika, że próby wyjaśnienia sprawy u źródeł spełzły na niczym. - Na propozycję ugodowego rozwiązania sporu Hajdasz odpowiedziała w takim tonie: „wszelkie próby kierowania wobec SDP jakichkolwiek roszczeń spotkają się z adekwatną reakcją prawną”. Cóż, do zobaczenia w sądzie -  pisze OMZRiK.
 

 

Sąd przyjął już pozew i nadał mu sygnaturę. - Nie możemy liczyć na wsparcie rządu PiS, bo uderzamy w popierane przez nich grupy. Darowizny osób, które doceniają i popierają to, co robimy są jedynym źródłem finansowania Ośrodka – czytamy w notce zachęcającej do wpłat na pozew.

O tym, że OMZRiK będzie pozywał kolejne osoby i instytucje, mówił nam w czwartek Konrad Dulkowski przy okazji informacji o wytoczeniu procesu Samuelowi Pereirze. - Dosyć już szargania naszego dobrego imienia, będziemy wytaczali pozwy sukcesywnie osobom lub instytucjom, które będą kolportowali o nas kłamstwa – stwierdził.

W ostatnich miesiącach Ośrodek doprowadził do wytoczenia lub zakończenia kilku procesów, w których pozwanymi byli m.in. Rafał Ziemkiewicz, Jarosław Jakimowicz, Rafał Bąkiewicz, czy Wojciech O. zatrzymany kilka dni temu w bydgoskim areszcie – w innej sprawie. Wkrótce ma być więcej spraw cywilnych, wytaczanych w obronie dobrego imienia Ośrodka.

Dołącz do dyskusji: SDP pozwane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Ośrodek Wytaczania Spraw Żeby Było Słychać. Co za pajac!
26 42
odpowiedź
User
Koko
Dobre imię organizacji? No to rzeczywiście dobre. To nie jej prezes zwiał po wyroku za machloje za granicę?
29 50
odpowiedź
User
w
Głównym celem ośrodka jest niszczenie dziennikarzy i redakcji prawicowych i katolickich.
23 40
odpowiedź