SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SDP pozwane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pozwał Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za artykuł dr Jolanty Hajdasz, broniący Agnieszki Siewiereniuk-Marciorowskiej i jednocześnie - jak twierdzą pozywający - mający stawiać w złym świetle procesujący się z dziennikarką Ośrodek. Konrad Dulkowski w rozmowie z nami zapowiadał kolejne pozwy w obronie dobrego imienia organizacji.

Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP SDP , członkini zarządu głównego SDP Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP SDP , członkini zarządu głównego SDP

Jolanta Hajdasz jest członkinią zarządu SDP, Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska natomiast procesuje się (z różnym rezultatem) od dłuższego już czasu z OMZRiK. Na stronach CMWP SDP ukazał się tekst, w którym szefowa Centrum, dr Hajdasz informowała o wzięciu w obronę Siewierwniuk-Maciorowskiej w związku z jednym z niekorzystnych dla niej wyroków sądowych z powództwa OMZRiK. Ten tekst stał się powodem, dla którego Ośrodek pozwał SDP.

Zdaniem osób reprezentujących Ośrodek, Hajdasz miała stanąć „w obronie nierzetelnego dziennikarstwa w wykonaniu Siewiereniuk-Maciorowskiej” i powtarzać w tekście „zmyślone i przekłamane informacje, dodając od siebie kilka słów. Jak np. stwierdzenie o skazaniu prezesa Ośrodka Konrada Dulkowskiego”.

Z relacji zamieszczonej w mediach społecznościowych wynika, że próby wyjaśnienia sprawy u źródeł spełzły na niczym. - Na propozycję ugodowego rozwiązania sporu Hajdasz odpowiedziała w takim tonie: „wszelkie próby kierowania wobec SDP jakichkolwiek roszczeń spotkają się z adekwatną reakcją prawną”. Cóż, do zobaczenia w sądzie -  pisze OMZRiK.
 

 

Sąd przyjął już pozew i nadał mu sygnaturę. - Nie możemy liczyć na wsparcie rządu PiS, bo uderzamy w popierane przez nich grupy. Darowizny osób, które doceniają i popierają to, co robimy są jedynym źródłem finansowania Ośrodka – czytamy w notce zachęcającej do wpłat na pozew.

O tym, że OMZRiK będzie pozywał kolejne osoby i instytucje, mówił nam w czwartek Konrad Dulkowski przy okazji informacji o wytoczeniu procesu Samuelowi Pereirze. - Dosyć już szargania naszego dobrego imienia, będziemy wytaczali pozwy sukcesywnie osobom lub instytucjom, które będą kolportowali o nas kłamstwa – stwierdził.

W ostatnich miesiącach Ośrodek doprowadził do wytoczenia lub zakończenia kilku procesów, w których pozwanymi byli m.in. Rafał Ziemkiewicz, Jarosław Jakimowicz, Rafał Bąkiewicz, czy Wojciech O. zatrzymany kilka dni temu w bydgoskim areszcie – w innej sprawie. Wkrótce ma być więcej spraw cywilnych, wytaczanych w obronie dobrego imienia Ośrodka.

Dołącz do dyskusji: SDP pozwane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Ośrodek Wytaczania Spraw Żeby Było Słychać. Co za pajac!
0 0
odpowiedź
User
Koko
Dobre imię organizacji? No to rzeczywiście dobre. To nie jej prezes zwiał po wyroku za machloje za granicę?
0 0
odpowiedź
User
w
Głównym celem ośrodka jest niszczenie dziennikarzy i redakcji prawicowych i katolickich.
0 0
odpowiedź