SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prawdziwy obraz Europy w Interia.pl

Portal INTERIA.PL udostępnił użytkownikom serwis InterEuropa ...

Portal INTERIA.PL udostępnił użytkownikom serwis InterEuropa (http://intereuropa.interia.pl/), którego celem jest przybliżenie użytkownikom Internetu krajów Unii Europejskiej i zagadnień integracji ze strukturami Unii. Istnieniu serwisu towarzyszyć będzie ciąg wydarzeń specjalnych i czatów dedykowanych zagadnieniom europejskim. Ciąg euro-czatów zapoczątkowali Janusz Jankowiak, główny ekonomista BRE Banku, oraz Robert Korzeniowski, mieszkający i trenujący we Francji mistrz olimpijski w chodzie na 50 kilometrów.

Serwis zawiera szczegółowe informacje na temat geografii, gospodarki, rozrywki, sportu i motoryzacji każdego z krajów piętnastki, przewodnik po tych krajach oraz galerie zdjęciowe. W dziale EUROfakty użytkownicy znajdą aktualności dotyczące poszczególnych krajów UE, samej Unii i krajów kandydujących do członkostwa. Można też, za pośrednictwem specjalnego formularza w dziale "Po co nam UE?", zadawać pytania, na które odpowiedzi udzielać będą eksperci z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Serwis w założeniu jest apolityczny i przedstawiać ma prawdziwy obraz krajów UE w sposób wolny od urzędowych frazesów. Oprócz ciekawych, rzadko przytaczanych informacji na temat krajów piętnastki, znajdą się tam między innymi niesztampowe portrety ważnych osób z nich się wywodzących, doświadczenia i przeżycia użytkowników Internetu dotyczące poszczególnych krajów, relacje z czatów ze znanymi osobami mieszkającymi bądź odwiedzającymi często kraje UE oraz utrzymującymi kontakty z ich obywatelami.

Począwszy od 12 maja, w dni robocze trzech kolejnych tygodni, na stronach InterEuropy pojawią się specjalne prezentacje kolejnych krajów członkowskich, którym towarzyszyć będą wydarzenia specjalne - imprezy związane z charakterystycznymi dla poszczególnych krajów postaciami, obiektami, dobrobkiem kulturowym i cechami narodowymi. Całości przedsięwzięcia towarzyszyć będzie MegaZabawa - codzienny konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, której wielki finał online przewidziany jest na 4 czerwca.

Serwis zrealizowano przy współpracy z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej w ramach Konkursu otwartego mediów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prawdziwy obraz Europy w Interia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl