SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prawie 20 autorskich programów na antenie TV Republika

Znamy większość dziennikarzy, którzy pojawią się z autorskimi programami w TV Republika. Oprócz Anity Gargas, Cezarego Gmyza czy Rafała Ziemkiewicza będą to m.in. Piotr Zychowicz, Tomasz Terlikowski, a także Piotr Barełkowski, szef Telewizji Niezależnej, która jest operatorem TV Republika.

Na antenie TV Republika pojawią się autorskie audycje kilkunastu topowych dziennikarzy kojarzonych ze środowiskami konserwatywnymi. Anita Gargas poprowadzi program interwencyjno-śledczy „Zadanie specjalne”, który ma być jedną ze sztandarowych audycji emitowanych w stacji. Cezary Gmyz poprowadzi „Kuchnię polską”, w której gotując prowadził będzie rozmowy z zaproszonymi gośćmi o polityce. Z kolei Rafał Ziemkiewicz będzie gospodarzem „Saloniku politycznego”.

Inni konserwatywni dziennikarze, którzy będą mieli w TV Republika autorskie programy to: Piotr Zychowicz (magazyn historyczny „Kontra”), Mateusz Matyszkowicz (magazyn literacki „Literatura na trzeźwo”), Katarzyna Gójska-Hejke i Piotr Lisiewicz („Kulisy manipulacji”), Paweł Musiałek („Unia Europejska od podszewki”). Samuel Pereira będzie gospodarzem programu „Młodzi o sobie”. Katarzyna Gójska-Hejke i Joanna Lichocka poprowadzą „Nowe pokolenie”, a Tomasz Terlikowski poprowadzi dwa autorskie programy: „Zderzenie cywilizacji” oraz „Kościół, w którym żyjemy”.

Autorskie programy poprowadzą także członkowie kierownictwa stacji. Piotr Barełkowski, prezes spółki Telewizja Niezależna, które jest operatorem TV Republika poprowadzi program „Biznes od prawa do lewa”. Bronisław Wildstein reaktywuje znany z TVP program „Bronisław Wildstein przedstawia”, a Tomasz Sakiewicz wraz z Ewą Stankiewicz będą prowadzić „Studio otwarte”, w którym znajdą się rozmowy z przypadkowo napotkanymi ludźmi. W TV Republika znajdzie się także miejsce dla humoru - Marcin Wolski będzie gospodarzem programu satyrycznego „Tydzień do rytmu”. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, na antenie TV Republika nie będą mieli autorskiego programu bracia Michał i Jacek Karnowscy.

Choć nie jest jeszcze znana dokładna ramówka stacji, to wiadomo już, że głównym programem informacyjnym będzie 15-minutowy serwis nadawany codziennie o godzinie 20.00. TV Republika będzie także nadawała przez cały dzień, co 15 minut, skróty informacji. Będą one trwały około 1,5 minuty.

10 kwietnia br. TV Republika przeprowadziła próbną emisję swojego programu w internecie. Relacje z uroczystości związanych z trzecią rocznicą katastrofy smoleńskiej obejrzało łącznie - według danych TV Republika - ok. 200 tys. widzów.

Próbna emisja TV Republika spotkała się z mieszanymi odczuciami ze strony ekspertów, którzy wskazywali m.in., że stacja jest zbyt mocno zaangażowana politycznie oraz promuje tylko osoby i polityków związanych ze środowiskiem PiS.

KRRiT przyznała już spółce Niezależna TV koncesję satelitarną na nadawanie programu. TV Republika ma już umowy z sieciami kablowymi na około milion abonentów. Oficjalny start stacji zapowiedziano na początek maja br. TV Republika będzie dostępna za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird, przez pierwszy miesiąc w przekazie niekodowanym. W sieciach kablowych stacja ma być nadawana w wysokiej rozdzielczości.

Nadawcą TV Republika jest spółka Telewizja Niezależna, której szefem jest Piotr Barełkowski. Wyłącznym dystrybutorem kanału w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych została agencja Delegata. Redaktorem naczelnym stacji jest Bronisław Wildstein, jego zastępcą - Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. Szefową artystyczną stacji jest Ewa Stankiewicz.

Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika, mówił w wywiadzie udzielonym nam w styczniu br., że „rynek polskich mediów, w tym szczególnie stacji telewizyjnych, jest w tym momencie bardzo jednorodny i homogeniczny”. - Jest absolutna potrzeba budowy jakiejś alternatywy. Główne media należą do establishmentu III RP, są jego elementem i działają na rzecz utrzymania status quo. Ich pozycja, rola, a przede wszystkim korzyści wynikają z istniejącego stanu rzeczy i układu sił. Platforma Obywatelska stała się od 2007 roku partią establishmentu i dlatego jest wspierana przez główne media. TV Republika ma być przeciwwagą dla tego trendu - mówił nam redaktor naczelny Telewizji Republika (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Prawie 20 autorskich programów na antenie TV Republika

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bzduryztonsury
Skończcie te bicie piany i ruszajcie z nadawaniem tego arcyciekawego, niezaleznego, jedynie slusznego Benny Hilla.
odpowiedź
User
TAMTA
Za to mohery z dnia na dzień coraz młodsze:)
odpowiedź
User
jasnowidz
wygląda na to , że TV Republika zaczyna mocno uwierać. Stacja odniesie olbrzymi sukces -pomoże w przemeblowaniu sceny politycznej.
odpowiedź