SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Premiera nowatorskiej "Ody do radości" w kwietniu

19 kwietnia o godz.19.00 odbędzie się ogólnopolska premiera 'Ody do radości' jednego z najlepszych polskich debiutów filmowych ostatnich lat, wyróżnionego Nagrodą Specjalną Jury w Gdyni (reż. Anna Kazejak-Dawid, Jan Komasa, Maciej Migas).

Będzie to wydarzenie bez precedensu ponieważ po raz pierwszy w historii polskiej dystrybucji filmowej film trafi tego samego dnia do kin i będzie płatnie rozpowszechniany  w Internecie.

Andrzej Wajda, który przewodniczył obradom jury ostatniego festiwalu w Gdyni, które wyróżniło „Odę do radości”, powiedział: - „Oda do radości” to ważny film, będący próbą naszej oceny sytuacji w jakiej dziś jest Polska i w jakiej wchodzimy do Europy. Uważam go za jeden z najbardziej udanych debiutów polskiego kina ostatnich lat. Zachwyca mnie fakt, że pojawia się zupełnie nowa możliwość oglądania filmów. Piękne jest, że to właśnie „Oda do radości” została wybrana jako pierwszy film, który rozpocznie tę nową erę więzi pomiędzy widzem a filmem. Choć robię filmy od 50 lat, nigdy nie przypuszczałem, że dożyję takiego momentu. To wszystko razem składa się na piękne wydarzenie, które będzie początkiem zupełnie nowej ery dystrybucji filmowej i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.

Za organizację złożonego technologicznie przedsięwzięcia odpowiadają  Grupa Akson Net (www.akson-net.pl) należąca do Akson Studio, Gutek Film i ITVP (www.itvp.pl), platforma internetowa TVP S.A.

- Choć jestem producentem filmowym, nigdy nie zapominam, że przede wszystkim jestem widzem. Czekałem od dawna na taki debiut, jak „Oda do radości”, wielowymiarową, współczesną i niejednoznaczną opowieść o młodym pokoleniu. Kino i Internet – wspólnymi siłami – pozwolą, by ten głos młodego pokolenia dotarł wszędzie tam, gdzie czekają na niego myślący widzowie, ciekawi świeżego spojrzenia na naszą rzeczywistość - powiedział Michał Kwieciński, szef Akson Studio.

- Ostatnio oglądałem „Odę do radości” raz jeszcze w konkursie międzynarodowego festiwalu w Rotterdamie i obserwowałem, jak widzowie niewiele wiedzący o Polsce, oglądają ten debiut jako uniwersalną opowieść o bliskich im dylematach i emocjach. Internet to potężne medium, dzięki któremu filmy dotrą już wkrótce tam, gdzie nie ma kin i dostępu do premier filmowych. Jednak dla mnie osobiście nic nie zastąpi kontaktu z obrazem wyświetlanym w ciemnej sali filmowej – powiedział Roman Gutek, szef Gutek Film.

„Oda do radości” to wielowątkowa opowieść o trójce młodych bohaterów, próbujących sobie ułożyć życie we współczesnej Polsce. Jesteśmy świadkami ich sukcesów, ale też przeżywamy razem z nimi porażki. Ich losy przetną się w kluczowym dla ich życia momencie. Jak podkreśla krytyka od lat nie było filmu, który z taką prostotą i pasją ukazałby życie młodego pokolenia Polaków. To wszystko sprawiło, że „Oda do radości” jeszcze przed premierą stała się jednym z najgłośniejszych polskich debiutów filmowych. A teraz, dzięki możliwościom, jakie daje Internet ma szansę dotrzeć do dużo większej liczby widzów.

Inicjatorem tej nowatorskiej formy dystrybucji filmu jest Grupa Akson Net, która zajmuje się produkcją filmową na potrzeby nowego medium, jakim jest Internet.

- Chcemy sprawdzić jak wygląda w Polsce zapotrzebowanie na legalne filmy w Internecie. Wierzę, że współistnienie różnego rodzaju mediów jakiego dziś jesteśmy świadkami otwiera nowe możliwości i poszerza ofertę kierowaną do odbiorców. Precedensy tego rodzaju zawsze pociągają za sobą konieczność przełamania stereotypów. To udaje się dzięki zapałowi i przychylności naszych partnerów - Leszka Bogdanowicza z iTVP oraz Jakuba Duszyńskiego z Gutek Film - powiedział Kamil Przełęcki, szef Grupy Akson Net.

Dołącz do dyskusji: Premiera nowatorskiej "Ody do radości" w kwietniu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl