SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

28 lutego premiera serialu "Kajko i Kokosz". Oto pierwszy zwiastun

Premiera pierwszej polskiej oryginalnej animacji w serwisie Netflix pt. "Kajko i Kokosz" odbędzie się 28 lutego tego roku.

Kadr z animacji "Kajko i Kokosz" Article

Netflix pokazał zwiastun animacji opartej na kultowym komiksie Janusza Christy. W połowie grudnia ub.r. serwis zapowiedział, że pokaże ekranizację przygód Kajko i Kokosza.

Głównymi bohaterami serii są słowiańscy wojowie - Kajko i Kokosz. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników - Zbójcerzy. Herszt Zbójcerzy, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona - z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz. Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

Czytaj także: Netflix najczęściej ogląda pokolenie Y, 10 proc. stosuje binge-watching

Premiera serialu "Kajko i Kokosz" odbędzie się 28 lutego tego roku. Na początek zostanie pokazanych pięć odcinków. Kolejne dwie części ukażą się w drugiej połowie 2021 roku i w 2022 roku.

Serial składa się z 26 odcinków, który każdy z nich trwa 13 minut.

Netflix pokaże serial "Kajko i Kokosz"

Pierwsze informacje o pracach nad animacją "Kajko i Kokosz" pojawiły się w połowie 2018 roku. Od początku w prace zaangażowane było warszawskie studio animacji EGo FILM, które podpisało umowę z Fundacją Kreska im. Janusza Christy, która zajmuje się promowaniem sztuki artysty.

Animacja otrzymała dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 390 tys. złotych. Prace nad pilotażowym odcinkiem ruszyły już pod koniec maja 2019 roku.

Netflix: "Kajko i Kokosz" zasługuje na ekranizację

Konsultantami scenariuszowymi są Mike de Seve oraz nowojorskie studio Baboon Animation. Za produkcję odpowiada studio animacji EGoFILM pod nadzorem Eweliny Gordziejuk - showrunnerki, producentki wykonawczej i pomysłodawczyni adaptacji komiksu.

- Serial "Kajko i Kokosz" to kino producenckie, które postanowiłam zrealizować, aby uczcić pamięć Janusza Christy. Ogromna część polskiej literatury, w tym komiksy Mistrza zasługują na ekranizację i to nie tylko ze względu na ogromną, wciąż rosnącą popularność i rzeszę wiernych fanów, ale też ze względu na potencjał filmowy historii i unikatową warstwę plastyczną. Właśnie te wyjątkowe walory komiksu "Kajko i Kokosz" przekonały mnie, że warto podjąć wyzwanie i zmierzyć się z czymś tak ogromnym i ważnym dla naszej kultury - komentuje Ewelina Gordziejuk, showrunnerka, pomysłodawczyni i producentka wykonawcza serialu.

Nad organizacją i przebiegiem produkcji czuwa Małgorzata Badowiec - producentka liniowa. Prawa do adaptacji komiksu zostały nabyte od Fundacji Kreska im. Janusza Christy, której Prezesem jest Paulina Christa wnuczka twórcy Kajka i Kokosza.

Komiks „Kajko i Kokosz” powstał w Polsce na początku lat 70-tych i był wydawany do 1990 roku. W 2003 roku serię wznowiło wydawnictwo Egmont. W 2016 na rynku ukazała się kontynuacja przygód Kajko i Kokosza („Kajko i Kokosz - Nowe Przygody” - przyp.red.) składającą się z krótkich historii opowiadających o perypetiach pobocznych postaci ze świata Kajka i Kokosza.

Czytaj także: Netflix na produkcje w Wielkiej Brytanii wyda w tym roku miliard dolarów

Netflix ma ponad 200 milionów subskrybentów

W czwartym kwartale ub.r. liczba subskrybentów Netflixa zwiększyła się o 8,5 mln do 203,66 mln. Firma zanotowała wzrost wpływów z 5,47 do 6,64 mld dolarów, a jej zysk netto zmalał z 587 do 542 mln zł. Serialowymi hitami kwartału były „The Crown” i „Gambit królowej”, a filmowym - „The Midnight Sky”.

Według badania Mediapanel w grudniu 2020 przeglądarkową wersję Netflixa odwiedziło 6,1 mln polskich internautów.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Comapritech wynika, że może ich być 900 tys.

W 2020 roku Netflix wydał na zawartość programową rekordową kwotę 17 mld dolarów - wynika z danych firmy analitycznej BMO Capital Markets. Według prognoz ekspertów serwis nie zamierza ograniczać się w przyszłości w inwestowaniu w treści. W 2021 roku może to być kwota 19 mld, zaś w 2028 - 26 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: 28 lutego premiera serialu "Kajko i Kokosz". Oto pierwszy zwiastun

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
bedzie hit ;)
0 0
odpowiedź
User
Oliwia
Animacja super wygląda. Czekamy z familią z utęsknieniem :)
0 0
odpowiedź
User
Jurek
Kreska bardzo fajna. Zobaczymy jak będzie z fabułą.
0 0
odpowiedź