SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Braun: Jan Pospieszalski dostał “żółtą kartkę”, ale zostaje w TVP

- Jeśli granice w programie Jana Pospieszalskiego nie będą przekraczane, to jego audycja pozostanie na antenie - zapewnił portal Wirtualnemedia.pl prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun.

Szef Telewizji Polskiej odniósł się do odcinka programu “Jan Pospieszalski. Bliżej” nadanego w TVP Info w czwartek 7 grudnia br. Pokazano w nim fragment filmu Grzegorza Brauna pt. "Towarzysz gene­rał"  dotyczący depe­szy amba­sadora NRD do kie­row­nic­twa służb spe­cjal­nych tego kraju. Relacjo­nował on roz­mowę, którą jesie­nią 1981 r., miał odbyć z ówcze­snym mini­strem rządu PRL Sta­ni­sła­wem Cio­skiem. Cio­sek miał powiedzieć, że Gere­mek mówił mu, iż "po siło­wej kon­frontacji z wła­dzą Soli­dar­ność mogłaby powstać na nowo, jako rze­czy­wi­sty zwią­zek zawo­dowy, bez Matki Boskiej w kla­pie, bez pro­gramu gdań­skiego, bez poli­tycz­nego obli­cza i ambi­cji się­ga­nia po władzę".

W sprawie tego programu listy z wyrazami oburzenia do prezesów TVP i KRRiT wystosowały Fundacja Centrum im. Bronisława Geremka oraz Platforma Obywatelska (więcej na ten temat). Prezes Juliusz Braun w wydanym we wtorek oświadczeniu wyraził głębokie ubolewanie i przeprosił za ten program. Podkreślił on również, że audycja w której zniesławiono pamięć prof. Geremka, "naruszyła nie tylko zasady rzetelności dziennikarskiej, lecz także reguły zwykłej ludzkiej przyzwoitości" (poznaj szczegóły).

>>> Jan Pospieszalski przegrywa ze “Szkłem kontaktowym”

-  Do wczorajszej audycji (wydanie z czwartku 15 grudnia br. - przyp.) nie było już zarzutów, mam nadzieję, że emisję programu będzie można kontynuować -  mówił w piątek Juliusz Braun. Nawiązując do terminologii piłkarskiej powiedział, że Jan Pospieszalski otrzymał “żółtą kartę”.

Program “Jan Pospieszalski. Bliżej” nadawany jest od 10 listopada w czwartki o 22.30. Ma formułę talk show, w czasie którego prezentowane są także reportaże o charakterze śledczym. TVP podpisała umowę na realizację 31 odcinków. Oznacza to, że cykl ma być na antenie do czerwca 2012 roku.

Dołącz do dyskusji: Prezes Braun: Jan Pospieszalski dostał “żółtą kartkę”, ale zostaje w TVP

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ed
dlaczego jeden z nielicznych płacących abonament mam ciągle oglądać tego durnia POSPIESZALSKIEGO bo jeżeli on nie zniknie z anteny to ja przestanę płacić abonament/niech on płaci za mnie jak chce być przeze mnie oglądany/
odpowiedź
User
Ano Malia Jopek
Edek a ty dalej swoje – ty płacisz za Lisa! Za Pospieszalskiego płacą inni.
odpowiedź
User
Semen Zabuski
Prezes sobie "nie radzi". W każdej sprawie musi zadzwonić do ministra po wytyczne "polityki audiowizualnej". Teraz będzie sędzią (żółta kartka) i komendantem straży granicznej (nie pozwoli przekraczać granic). Program Jego Manipulacji Jana Pospieszalskiego traci widownię. Co robi nasz mistrz wciskania bredni i wyciskania pieniędzy z telewizji publicznej (żadna komercyjna stacja go nie zatrudni)?. Zaprasza bratanka prezesa. Korzyść potrójna - jest huczek w prasie (znowu biją "patriotę" o "prawicowej wrażliwości"), pełne bezpieczeństwo i 6 tys. za odcinek na koncie. Ewentualne zerwanie umowy przez prezesa specjalnej troski - to też ładny grosz. Grzegorz Braun jest niezawodny. Specjalizuje się w obrażaniu zmarłych. W auli KUL znieważył Pamięć Wielkiego Kanclerza tej uczelni, nieżyjącego metropolity lubelskiego, Arcybickupa Józefa Życińskiego. A skierowane do TVP protesty Krajowej Rady Rumianku i Tymianku, to cyrkowy numer pogoni za własnym ogonem. Przecież to Rada, z Pierwszym O'Grodnikiem na czele wybrała prezesa Juliusza Brauna w drodze "konkursu". Takiego samego, jak ten tajny na "dyrektora" Jedynki. Tak, tak panowie z UD. Komuna przez cały swój marny żywot zwalczała problemy, które sama tworzyła. Nie zostajcie z nami!
odpowiedź