SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Platige Image objął akcje spółki warte 1,06 mln zł, nie zamierza ich sprzedawać

Karl Żbikowski, prezes zajmującej się produkcją, postprodukcją i animacją wideo firmy Platige Image, w ramach programu motywacyjnego za 4 tys. zł objął 40 tys. jej akcji wartych 1,06 mln zł. Chce, żeby możliwość ich zbycia ograniczyła mu umowa typu lock-up.

Karol ŻbikowskiArticle

Jak podano w komunikacie giełdowym, warranty dotyczące objęcia 40 tys. akcji Platige Image zostały przydzielone Karolowi Żbikowskiemu w zeszły poniedziałek w ramach programu motywacyjnego na lata 2019 2022. W środę Żbikowski na podstawie warrantów kupił 40 tys. walorów firmy po 10 groszy za sztukę.

W czwartek na koniec sesji kurs giełdowy Platige Image wynosił 26,50 zł, co daje wycenę objętego przez Żbikowskiego w wysokości 1,06 mln zł.

- Zamiarem Spółki i Pana Karola Żbikowskiego jest zawarcie umowy typu lock-up, ograniczającej swobodne rozporządzanie ww. akcjami serii F przez Pana Karola Żbikowskiego - zaznaczono w komunikacie Platige Image.

Przed tą transakcją Karol Żbikowski miał już 6,9 tys. akcji firmy stanowiących 0,22 proc. kapitału. Jej głównymi akcjonariuszami są członkowie jej rady nadzorczej Jarosław Sawko (ma walory stanowiące 33,3 proc. kapitału) i Piotr Sikora (30,39 proc.).

Żbikowski z Platige Image jest związany od połowy 2018 roku, prezesem firmy został w listopadzie 2018 roku.

W drugim kwartale br. Platige Image zanotowało spadek przychodów sprzedażowych o 13 proc. do 21,36 mln zł, a przy ograniczeniu kosztów operacyjnych o 16 proc. do 18,25 mln zł osiągnęła 2,09 mln zł zysku netto. - Zakończyliśmy realizację kilku projektów, jednak niestety niektóre z nich nie ujrzały jeszcze światła dziennego, z powodu przesunięcia wydarzeń, na które były przygotowywane - podał zarząd spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes Platige Image objął akcje spółki warte 1,06 mln zł, nie zamierza ich sprzedawać

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl