SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Polskiego Radia chce przeprosin na konferencji od posłanki Lewicy ws. żony Krzysztofa Czabańskiego

Przeprosin podczas konferencji prasowej i sprostowania nieprawdziwych oskarżeń o protekcję oczekuje prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska od posłanki Lewicy Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej. Jej oświadczenie, w którym przyznaje, że mijała się z prawdą, nie zadowala szefowej Polskiego Radia.

Agnieszka Kamińska, fot. Polskie RadioArticle

21 grudnia 2021 r. podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska zarzuciła prezes Polskiego Radia Agnieszce Kamińskiej, że objęcie przez nią stanowiska wynikało z protekcji Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych. Jednocześnie stwierdziła, że później prezes Kamińska zatrudniła w Polskim Radiu jego żonę.

„Krzysztof Czabański jest przewodniczącym Rady Mediów Narodowych i dał pracę Agnieszce Kamińskiej, która jest prezeską Polskiego Radia, ta z kolei, aby się odwdzięczyć, zatrudniła na stanowisku zastępcy dyrektora programowego żonę Krzysztofa Czabańskiego, panią Annę Czabańską” – mówiła Prokop-Paczkowska w Sejmie.

„Notowania Polskiego Radia spadają od dawna i chyba pani dyrektorka poświęca mało czasu swojemu zajęciu, ponieważ pełni jeszcze funkcję w radzie nadzorczej Lotos Paliwa. A tam pani Czabańska odwdzięcza się pani Kamińskiej, zatrudniając jej partnera Andrzeja Pomarańskiego na intratnym stanowisku” – dodała poseł Prokop-Paczkowska.

Posłanka przeprosiła prezes Polskiego Radia w social media

Anna Czabańska została zatrudniona w Polskim Radiu w 2016 r., a więc na cztery lata przed objęciem funkcji prezes Polskiego Radia przez Agnieszkę Kamińską.

Po przedstawieniu tych informacji posłanka Lewicy wycofała się z zarzutów stawianych na konferencji prasowej. „Podana przeze mnie informacja jest nieprawdziwa. Podałam nieprawdę, za co przepraszam” - czytamy w oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej przez Biuro Poselskie Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Oświadczenie posłanka zamieściła też na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Agnieszka Kamińska niezadowolona, rozważa pozew

W tym kontekście prezes Polskiego Radia uznała te zarzuty za nieprawdziwe i równoznaczne z naruszeniem dóbr osobistych i zapowiedziała złożenie przeciwko poseł Lewicy pozwu o naruszenie dóbr osobistych.

Poseł Prokop-Paczkowska jest z zawodu dziennikarką i powinna sprawdzać takie informacje, a tymczasem przyznaje się do podania na specjalnie zwołanej konferencji prasowej niesprawdzonych stwierdzeń” – podkreśliła prezes Agnieszka Kamińska w rozmowie z PAP.

Prezes Agnieszka Kamińska dodała, że jeżeli przeprosiny nie spełnią stawianych wymogów stawianych przez jej prawników, takich jak przeprosiny podczas konferencji prasowej, to „sprawa ta znajdzie finał w sądzie”.

„Oczekiwałam i wciąż oczekuję, że pani poseł przyzna na konferencji prasowej, że podała nieprawdę i sprostuje nieprawdziwe informacje” - dodała Kamińska.

Kim jest Prokop-Paczkowska?

Małgorzata Prokop-Paczkowska między 1989 a 2007 rokiem pracowała w Telewizji Polskiej; związana byłą wówczas z TVP Szczecin i TV Polonia. Zajmowała się realizacją programów informacyjnych i felietonów. Była jedną z założycielek Ruchu Palikota i w 2011 roku została rzeczniczką tego ugrupowania.

Potem współpracowała z Robertem Biedroniem, współtworząc jego partię Wiosna.  W czerwcu 2021 Wiosna została rozwiązana, a Prokop-Paczkowska trafiła do Nowej Lewicy.

W 2020 r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu RTV i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Prezes Polskiego Radia chce przeprosin na konferencji od posłanki Lewicy ws. żony Krzysztofa Czabańskiego

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
3
Marzę żeby Kamińskiej się wreszcie ktoś dobrał i udowodnił wszystkie krętactwa. Ta baba jest bezkarna.
odpowiedź
User
Gość X
Z prawdą to mijała się ex-prezes Barbara Stanisławczyk-Żyła.
odpowiedź
User
Śmieszne
Tak, tak Pani Prezes Kamińska, Pani jest kryształowa i uczciwa jak aktualna słuchalność Trójki, mniej więcej na poziomie 1,5%.
odpowiedź