SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Radia Olsztyn powołany na kolejną kadencję

Podczas wtorkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że Leszek Sobański będzie przez kolejną kadencję piastował stanowisko prezesa Radia Olsztyn. Do rad nadzorczych tej stacji i Radia Wrocław zostali też powołani kandydaci zgłoszeni przez szefa RMN.

Leszek Sobański, fot. materiały prasoweArticle

Wszystkie osoby zostały wybrane stosunkiem głosów trzech do dwóch. Za ich powołaniem głosowali związani z Prawem i Sprawiedliwością członkowie RMN: przewodniczący Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Przeciwko byli Juliusz Braun i Robert Kwiatkowski.

Bez konkursów na stanowiska

Opozycyjni członkowie RMN dążyli do przeprowadzenia konkursów na stanowiska w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia. Wniosek w tej sprawie jednak przepadł, podobnie jak podczas poprzednich posiedzeń. - Konsekwentnie. Wniosek (mój i Roberta Kwiatkowskiego) o wstrzymanie się z wyborem i wprowadzenie punktu „omówienie trybu i procedur powoływania organów mediów publicznych w 2022 r.” został odrzucony trzema głosami - informuje portal Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun, zasiadający w RMN.

Sobański kieruje Radiem Olsztyn od 2016 roku. Niedawno informowaliśmy, że skończyła mu się kadencja i wygasa mandat na dalsze kierowanie rozgłośnią regionalną Polskiego Radia. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański postanowił jednak zgłosić go na kolejną kadencję. Na kolejną kadencję został powołany także Jacek Mrozek, dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej stacji.

W radzie nadzorczej nie będzie zasiadał jej dotychczasowy sekretarz Jacek Drelich, szef Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynku. Przewodniczący RMN zgłosił na jego miejsce Marcina Poczobutta, radcę prawnego z Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. To on zastąpi Drelicha po wtorkowym głosowaniu.

W Radiu Wrocław kadencję skończyli Zbigniew Leszko (przewodniczący rady nadzorczej) i Małgorzata Juzyszyn (wiceprzewodnicząca rady nadzorczej). W radzie nadzorczej zastąpili ich: Katarzyna Doszczak-Fuławka, która od maja ub.r. zasiada w Radzie Programowej Radia Wrocław , a od stycznia ub.r. kieruje Centrum Kulturalno-Bibliotecznym Gminy Bolków oraz radca prawny Miłosz Materniak.

W połowie roku wybór zarządu Polskiego Radia

Podczas poprzednich posiedzeń RMN wybierała na kolejne kadencje prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i członków rad nadzorczych. Tak stało się w przypadku Radia Zachód, Radia Lublin i Radia Katowice.

Niebawem RMN zajmie się obsadzeniem stanowisk szefów Radia Dla Ciebie, Radia Kielce, Radia PiK, Radia Białystok, Radia Opole i Radia Rzeszów, których kadencje również upłynęły. Na kolejnych posiedzeniach powinny zapaść decyzje co do obsady tych stanowisk. W połowie roku spodziewane jest z kolei wyłonienie władz Polskiego Radia. Obecnie jednoosobowy zarząd stanowi prezes Agnieszka Kamińska.

Dołącz do dyskusji: Prezes Radia Olsztyn powołany na kolejną kadencję

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jack
Transparentność i uczciwość działalności RMN jest porażająca 🤯
odpowiedź
User
Słuchacz
Tylko skromnie przypomnę, że Polskie Radio i jego oddziały są utrzymywane z kieszeni podatników i abonentów. Dlatego wszelka patologia, łamanie prawa, kumoterstwo i cwaniactwo jest działaniem na szkodę Państwa i obywateli. Ustawki i kumoterstwo są takowym.
odpowiedź