SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada Mediów Narodowych wybrała prezesa Radia Rzeszów

Przemysław Tejkowski będzie dalej kierował Radiem Rzeszów. Taką decyzję podjęła Rada Mediów Narodowych. Zdecydowała również o powołaniu do rad nadzorczych kandydatów wskazanych przez przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego mimo sprzeciwu opozycyjnych członków RMN.

Przemysław Tejkowski, fot. materiały prasowePrzemysław Tejkowski, fot. materiały prasowe

Tejkowski był jedynym kandydatem na szefa rozgłośni regionalnej Polskiego Radia. Do rady nadzorczej Radia Rzeszów zgłoszono: Jacka Barskiego, Karola Drausa i Marcina Józefowicza. Wcześniej w tym gremium zasiadali: Janusz Magoń (przewodniczący Rady Nadzorczej); Magdalena Rodecka (sekretarz Rady Nadzorczej) i Grzegorz Pietrusza (wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej).
 
Do rady nadzorczej Radia Koszalin Czabański zgłosił: Pawła Drewicza, Henryka Bieńkowskiego i Leszka Turalskiego. Ten ostatni był dotychczas sekretarzem rady nadzorczej, a Bieńkowski pełnił funkcję jej wiceszefa. Wcześniej w tym gremium w roli przewodniczącego zasiadał także Dariusz Jankowski, ale złożył rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 1 marca. Stanowiska zachowają także dotychczasowi członkowie rady nadzorczej Radia Karaków: Anna Borówko, Katarzyna Falkowska-Gołębiewska i Paweł Pachoł.

Bez konkursów na stanowiska w Polskim Radiu

Za powołaniem prezesa Radia Rzeszów i członków rad nadzorczych głosowali związani z Prawem i Sprawiedliwością członkowie RMN (Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk). Przeciwko byli przedstawiciele opozycji (Juliusz Braun, Robert Kwiatkowski).

- Wniosek o przeprowadzenie konkursów został odrzucony. Również trzema głosami odrzucono w jednym głosowaniu wszystkie zgłoszone przeze mnie poprawki do „Informacji o działalności RMN”. Informacja została następnie przyjęta (3 głosy „za”, 2 „przeciw”). Swoje zdanie odrębne w tej sprawie przedstawię komisjom kultury Sejmu i Senatu - informuje Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun, zasiadający w Radzie Mediów Narodowych.

Kamińska dalej prezesem Polskiego Radia

Podczas poprzednich posiedzeń RMN wybierała na kolejne kadencje prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i członków rad nadzorczych. Tak stało się w przypadku Radia Zachód, Radia Lublin i Radia Katowice. Do nieznacznych zmian doszło natomiast w radach nadzorczych Radia Olsztyn i Radia Wrocław.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że Rada Mediów Narodowych wybrała Agnieszkę Kamińską na prezesa Polskiego Radia. Była jedyną kandydatką na to stanowisko. Kamińska pełni rolę jednoosobowego zarządu od stycznia 2020 roku. Podczas posiedzenia Kamińska miała chwalić się sukcesami.

- Nie są mi znane sukcesy pani prezes Agnieszki Kamińskiej. Polskie Radio jest w zapaści, a jedną z osób, które są temu winne jest właśnie pani prezes. To zła wiadomość dla słuchaczy Polskiego Radia. Dziś RMN wzięła na siebie winę za fatalne wyniki w Polskim Radiu - stwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia Marek Suski, zarazem wiceszef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych wybrała prezesa Radia Rzeszów

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cd
Komuna, patologia, działanie na szkodę państwa.
odpowiedź
User
Podziękujemy
Instytucja państwowa, finansowana z kieszeni obywateli, a faktycznie folwark Czabańskiego. Zero transparentności, układy, matactwa, kłamstwa.
odpowiedź
User
BS
Towarzyszu Czabański już wystarczająco zniszczyliście media publiczne. Czas na emeryturę.
odpowiedź