SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prognoza wzrost eksportu w euro w całym 2011 r.

Eksport z Polski, liczony w euro, wzrośnie w całym 2011 roku o 12,2%, natomiast w okresie sierpień-październik 2011 r. zwiększy się o 6,5% r/r, szacuje Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). W ujęciu złotowym, wzrost eksportu wyniesie odpowiednio: 13,6% w całym roku i 13,9% w ciągu trzech miesięcy br.

Prognoza wzrost eksportu w euro w całym 2011 r.

"Na podstawie analizy opublikowanych danych o stanie gospodarki w sierpniu oraz zapotrzebowania na usługi Korporacji w zakresie ochrony transakcji eksportowych szacujemy, że w sierpniu eksport z Polski wyniósł 10,67 mld euro. Był więc o 0,5% niższy niż w lipcu oraz o 9,3% większy niż w sierpniu 2010. Liczony w złotych eksport wyniósł 43,92 mld tj. o 2,7% więcej niż w lipcu 2011 roku i o 12,9% więcej niż przed dwunastoma miesiącami" - głosi komunikat Korporacji.

W sierpniu zainteresowanie klientów Korporacji prowadzeniem działalności eksportowej było wyraźnie wyższe niż obserwowane w lipcu i jednocześnie silniejsze niż przed rokiem. Wartość dostępnych dla klientów limitów na transakcje eksportowe była w końcu sierpnia wyższa niż przed miesiącem o 3,6%.

"Korporacja oczekuje, że w okresie VIII– X 2011 eksport okaże się większy niż przed rokiem o 6,5% w euro, a w wymiarze złotowym o 13,9%. Aktualne szacunki potencjału gospodarczego polskich wytwórców oraz zmian w popycie na nasze towary w całym roku 2011 pozwalają oczekiwać wzrostu eksportu o 12,2% w euro oraz 13,6% w złotych" - czytamy dalej.

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA jest instytucją ubezpieczeniową prowadzącą działalność w zakresie ubezpieczenia należności od kontrahentów krajowych i zagranicznych. Dodatkowo wpiera eksport w ramach gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeń eksportowych oraz udziela gwarancji kontraktowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prognoza wzrost eksportu w euro w całym 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl