SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rusza program Cyfrowy Powiat. 63 mln zł na cyberbezpieczeństwo samorządów

Na wsparcie rozwoju cyfrowego, wzmocnienie cyberbezpieczeństwa, do powiatów trafi ponad 63 mln zł - przewiduje program Cyfrowy Powiat, o którym poinformował sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński.

Fot. Cyfryzacja KPRM / Twitter Article

Założenia programu przedstawiono w środę w Starostwie Powiatowym w Garwolinie. W wydarzeniu brał udział sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński.

Cyfrowy Powiat to kolejny po Cyfrowej Gminie program, który jest skierowany do samorządów w całej Polsce. "Zależy nam na tym, aby w całym kraju rozwój cyfryzacji był równomierny, aby w każdym miejscu w Polsce były równe szanse w dostępie do nowych technologii" - mówił podczas konferencji Cieszyński.

Założenia programu "Cyfrowy Powiat"

Jak wyjaśniono, Cyfrowy Powiat to konkurs grantowy dla jednostek samorządu terytorialnego na poziomie powiatów. Planowany budżet programu to 63,8 mln zł, a powiaty będą mogły wnioskować o dofinansowanie w kwocie od 100 tys. do 350 tys. zł. Wnioski można składać od 11 lipca do 9 września br.

Poinformowano, że dofinansowanie, zgodnie z zasadami konkursu, będzie można wydatkować na cztery obszary: cyfryzację biur - jednostek publicznych, jednostek podległych i nadzorowanych (z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia); zakup sprzętu IT dla: szkół i placówek specjalnych, domów dziecka, pieczy zastępczej, domów pomocy społecznej; szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa a także zaawansowanych usług cyfrowych; zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Projekt Cyfrowy Powiat finansowany jest ze środków europejskich w ramach reakcji UE na pandemię Covid-19.

Dołącz do dyskusji: Rusza program Cyfrowy Powiat. 63 mln zł na cyberbezpieczeństwo samorządów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
A jak tam afera maseczkowa i respiratorowa? Już rozliczone? Nie? To do prokuratury, sądu, a potem może nawet do więzienia, a nie na konferencje.
9 0
odpowiedź
User
DxD
Utopią pieniądze na psujące się komputery-składaki czy zawieszające się chińskie switche/routery. Niestety w przetargach często króluje najtańsze badziewie.
Wokół instytucji publicznych powstały firemki, który tylko żerują na instytucjach publicznych wyszukując luki w specyfikacjach przetargowych i sprzedając badziewie (często na podstawie sfałszowanej specyfikacji czy lewych certyfikatów). Rynek biznesowy omija je szerokim łukiem, public niestety jest zmuszony podpisywać z nimi umowy.
9 0
odpowiedź