SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Projekt Data Transfer Project ułatwi migrację danych w internecie, stoją za nim Google, Facebook, Twitter i Microsoft

Firmy Google, Facebook, Twitter i Microsoft uruchomiły wspólnie inicjatywę o nazwie Data Transfer Project. Projekt ma umożliwić jego uczestnikom, a w przyszłości także firmom zewnętrznym budowanie narzędzi pozwalających użytkownikom na szybkie i łatwe przenoszenie ich danych pomiędzy rozmaitymi serwisami internetowymi.

Article

Google informując o projekcie Data Transfer Project podkreśla, że dzisiaj użytkownicy chcąc przenieść dane pomiędzy usługami internetowymi muszą ściągnąć je do komputera lub smartfona z jednej platformy i samodzielnie umieścić je w innym serwisie, z którego chcą korzystać.

Teraz kilka największych firm internetowych - Google, Facebook, Microsoft oraz Twitter opracowały rozwiązanie, które ma znacznie ułatwić migrację danych. Chodzi o projekt typu open source, który pozwoli każdej z platform udostępnić na nich gotowe narzędzie pozwalające na eksportowanie oraz importowanie ważnych dla użytkownika danych, takich jak zdjęcia, poczta czy kontakty.

Według zapowiedzi obecni partnerzy projektu będą wprowadzać w swoich usługach własne narzędzia pozwalające na łatwe przenoszenie danych, w przyszłości z Data Transfer Project będą mogły skorzystać także firmy zewnętrzne.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Projekt Data Transfer Project ułatwi migrację danych w internecie, stoją za nim Google, Facebook, Twitter i Microsoft

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl